Koray Aydın: kucaklanmadık tek ülkücü bırakmayalım

Milliyetçi Hareket Partisi lideriyle yönetimini değiştirebilmesinin yolunu açabilecek olan 12. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin kararını Yargıtay onadı.

Siyaset 24.05.2016, 22:01
Koray Aydın: kucaklanmadık tek ülkücü bırakmayalım
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Adayı Koray Aydın Yargıtay'ın  12. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin kararını onanmasının peşinden 'Delegasyonun verdiği mücadele sayesinde bu başarı gelmiştir.' diye belirtti.

Türkiye’de demokratik olarak hukuk arayışının sonucu olduğunu belirtin Aydın, Delegasyonun verdiği mücadele sayesinde bu başarının geliştiğini ifade ederek; MHP üst kurul delegelerinin gösterdiği bu şanlı mücadele, Türk siyasi hayatını yeni bir ruha, yeni bir heyecana, yeni bir renge kavuşturacaktır.’dedi.

MHP lideriyle yönetimini değiştirebilmesinin yolunu da açabilecek olan 12. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin kararı onandıktan sonra MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "MHP'yi olağanüstü ama genel başkan seçimli kurultaya götürme kararı alındı" dedi. Ve MHP’nin 26 Haziran ya da 10 Temmuz'da tüzük değil genel başkan seçimli kurultaya gideceğini sözlerine ekledi.

Genel Başkan Adayı Koray Aydın, biraz önce sosyal paylaşım sitesi Twitter adresinden yaptığı paylaşımda önemli paylaşımlarda bulundu.

Koray Aydın’ın paylaşımları şöyle:


Yargıtayın MHP'nin olağanüstü kurultayına dönük onama kararı memnuniyet vericidir. Ülkemize, milletimize, MHP ve Ülkücü Hareket'e hayırlar getirmesini Yüce Allah'tan niyaz ediyorum. Demokratik yollardan yürütülen bir hak arayışı sonuç vermiş ve bu örnek mücadele tarihe geçmiştir. Seçilmiş tek adam rejimine geçiş gündemdeyken, ülkücülerin sergilediği demokrasi mücadelesi son derece önemli ve anlamlıdır.

Milliyetçilik ve demokrasiyi birbirinin ikiz kardeşi gören ülkücüler, milletimize büyük bir umut ve güven vermiştir. Ülkücü iradenin hukuk mücadelesinde temsilcilik görevini üstlenen Çağrı Heyetimiz bu karar sonrası üzerine düşen vazifeyi elbette yapacaktır. Nihayet ülkücü iradenin karşısına çıkma kararı alan Genel Merkezimiz seçimli olağanüstü kurultay kararına dönük yol haritasını açıklamalıdır. Hep birlikte tüzüğü değiştirip kurultayımızı toplayalım, gönül seferberliğini kurultayla birlikte başlatalım. Ulaşılmadık tek vatandaş ve kucaklanmadık tek ülkücü bırakmayalım.

Başbuğumuza verdiğimiz sözü tutalım, ülkücüler olarak milletimizle el ele vererek en büyük eserim dediği MHP'yi iktidara taşıyalım.
MHP'deki demokratik yarışın kaybedeni olmayacak, kazanan Ülkücü Hareket ve her şeyin en güzeline layık Aziz Türk Milleti olacaktır.’
Yorumlar (0)