Koray Aydın; Ne Zaman Hesap Sorulacaktır?

Koray Aydın, Hükümeti eleştirdi. Kürdistan referandumuna tepki gösteren Aydın; "Türk devletini yönetenler ne zaman hesap soracaktır?" dedi.

Siyaset 08.09.2017, 22:30 09.09.2017, 00:01
Koray Aydın; Ne Zaman Hesap Sorulacaktır?

Barzani'nin 25 Eylül'de Irak'ın kuzeyinde yapmayı planladığı sözde Kürdistan referandumuna tepki  sert tepki gösterdi. Koray Aydın, Hükümeti de eleştirerek "Türk devletini yönetenler ne zaman hesap soracaktır?" dedi.

Sosyal medya aracılığıyla mesaj veren Koray Aydın "Türkmen varlığını koruyacak her türlü adım atılmalıdır" ve "Referandum fitnesinin başının ezilmeli" ifadelerini kullandı.

Yeni Partide çalışmalarını devam ettiren Aydın, sosyal medyada Twitter adresinden yaptığı açıklamada; "Türkmen kardeşlerimizi bu kadar zalim insanların eline bırakmak, destek vermemek nasıl bir politikanın ürünü olabilir? Ezeli ve ebedi Türk yurdu Kerkük'ü PKK'nın cirit attığı bir yer haline getirenlerden Türk devletini yönetenler ne zaman hesap soracaktır? Irak politikalarının merkezine Türkmen kardeşlerimizi değil de, ne idüğü belirsiz bir aşiret reisini koymanın manası nedir? 25 Eylül'de planlanan Barzani referandumunun öncesi ve yapılırsa sonrası için Türkmen varlığını koruyacak her türlü adım atılmalıdır. İlk atılacak adım ise Irak Anayasasına ve uluslararası teamüllere aykırı referandum fitnesinin başının ezilmesidir." dedi.

Yorumlar (0)