banner434

banner433

Koray Aydın; Samsun'da iftar Yemeğinde Partililerle Buluştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Adayı Koray Aydın Partililerle Samsun’da İftar yemeğinde buluştu.

Siyaset 08.06.2016, 00:59 08.06.2016, 02:11
Koray Aydın; Samsun'da iftar Yemeğinde Partililerle Buluştu
MHP Genel Başkan Adayı Koray Aydın’ın Samsun’da katıldığı iftar yemeğinde beklenmeyen kalabalık izdiham yarattı. MHP Samsun eski İl Başkanı Ömer Süslü’nünde bulunduğu çok sayıda partilinin katıldığı iftar yemeğine dualarla başlandı.

Yine şehitlerimizin olduğunu hava durumu verilir gibi şehit haberleri verildiğini ve artık buna da alışıldığını belirten Aydın; 'Despot idarenin altındayız, millet olarak sıkıntıdayız. Kendi içinde kendi sıkıntılarıyla uğraşan bir ülke haline geldik.'dedi.

Bir dönüşüm programı yapıldığını bu dönüşüm programında; 'Türk yok, Türk milleti yok. Bu dönüşüm programında bir kişinin beklentileri hayalleri var.' diyerek;Bu zalim anlayış herkesi sindirdi. Herkes kabuğuna çekildi. Bu despotik idareye karşı bir ayağa kalkıştır bizim mücadelemiz. Ellerini taşın altına koyan MHP'nin üst kurul delegeleri, bu millet adına söz almış milletin tercümanı olmuştur. Halimiz nicedir. 'dedi.

Koray Aydın; "Halimiz nicedir. Bu sorunun cevabı basit. Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde 4'üncü partiyiz. Meclisin en sol tarafından oturuyoruz. Bölücü diye nitelendirdiğimiz partinin bile bizden daha ilerde olmasını hazmedemiyor, kabul edemiyoruz. Peki halimiz böyle de bu duruma nasıl geldik. Kardeşlik ve ülküdaşlık hukukunu kaybettik. Fitne, dedikodu, gıybet aldı başını gitti. Sevgiyi de aradan çekince herşey yıkıldı. Her şey çok kötü oldu" diye belirtti.


‘Yigit bin yıl yaşar fırsat bir gün doğar.’ diye belirten Koray Aydın; ‘bugün böyle bir fırsat var elimizde. Çünkü siyasetin geldiği nokta bugün despotif bir anlayışla Türkiye'yi idare etmeye çalışan Ak Parti'nin çıktığı o tümseğin tepe noktasında, nasıl ileriye doğru patinaj ettiğini, sanki biri gelsinde, biri arkadan bir tekme vursun deyip, o tepe noktasından tepe taklak aşağı doğru düşeceği günlerin arifesindeyiz.’dedi.

Aydın, MHP Genel Başkanı olması halinde Erciyes Kurultayı başta olmak üzere partinin bütün geleneklerini yeniden ayağa kaldıracağını söyledi.

Aydın, Genel Başkan seçilmesi halinde partide gençlere ve kadınlara daha fazla siyaset yapma imkanı tanıyacaklarını kaydetti.

Yorumlar (0)