Yandex Metrika

Koray Aydın Sözü: kadınlara müthiş finans desteği

TBMM Başkanvekili Sayın Koray Aydın 1 kasım seçim kapsam dahilinde Trabzon'da yoğun tempoyla çalışıyor.

Koray Aydın Sözü: kadınlara müthiş finans desteği
22 Ekim 2015 Perşembe 14:24

'MHP iktidarında sosyal yardımlara devlet garantisi getirilerek daha da artıracağız'

TBMM Başkanvekili Sayın Koray Aydın Trabzon’da seçim çalışmaları kapsamında ev ziyaretlerinde bulundu. 

AİLELERİN GÜNDEMİNDE GEÇİM SIKINTISI, İŞSİZLİK VE YOKSULLAK VAR

TBMM Başkanvekili ve MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, gündüz Ortahisar’da esnaf ziyaretleriyle gerçekleştirdiği çalışma programını akşam da Yomra’da ev ziyaretleriyle devam ettirdi.

Beraberinde MHP Kurucusu ve Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Ali Sağır, MHP Yomra İlçe Başkanı Osman Salih Dilaveroğlu, MHP Yomra İlçe Teşkilatı yöneticileri Cengiz Hatipoğlu ve Fatih Korkmaz’la gerçekleştirdiği ev ziyaretlerinde ailelerin nabzını tutan Koray Aydın, ailelerin bir numaralı gündeminin geçim sıkıntısı, işsizlik ve yoksulluk olduğunu söyledi.

Koray Aydın 7 Haziran seçimleri öncesinde daha fazla ev ziyareti yaptığını belirterek, zaman dar olmasına rağmen bu seçimlerde de fırsat buldukça ev ziyaretlerine önem verdiğini, böylece evdeki ana, baba, genç ve çocukların sorunları hakkında birinci elden ve derinlemesine bilgi sahibi olduğunu ifade etti. Koray Aydın, ev ziyaretlerinde aile sıcaklığında samimi bir sohbet gerçekleştirdiklerini, MHP’nin seçim vaatlerini de daha detaylı olarak anlatma fırsatı bulduklarını kaydetti.

TOPLUMUN TEMELİ AİLEDİR, MHP KALKINMAYI AİLEDEN BAŞLATACAKTIR

Toplumun temelinin aile olduğunu, ailenin huzur ve mutluluğunu temin etmek için kalkınmanın aileden başlatılması gerektiğinin altını çizen Koray Aydın, MHP iktidarında sosyal yardımlara devlet garantisi getirilerek daha da artıracaklarını, muhtaç ailelere aylık temel ihtiyaçlarını karşılayacakları HİLALKART vereceklerini, asker ailelerine yapılan aylık ödemeyi 500 liraya çıkarılacaklarını, evi olmayan ailelere de 250 lira kira yardımı yapacaklarını bildirdi.

AİLELERİN MUTLULUĞU, KADINLARIMIZIN HUZUR VE MUTLULUĞUNA BAĞLIDIR

Ailelerin mutluluğunun, öncelikle kadınların huzur ve mutluluğuna bağlı olduğunu vurgulayan Aydın: “Kadınlarımızın konumu güçlendirilmeden, aile kurumunun güçlendirilmesi mümkün değildir.

MHP olarak kadınların işe yerleştirilmeleri ve işgücüne katılım oranını yükseltmeyi vaat ediyoruz. Girişimci kadınlara yüzde 50’si hibe olmak üzere finans desteği sağlayacağız. Kadınlarımıza sigortalılık öncesi doğumlar için borçlanma hakkı getireceğiz, ev hanımlarına mesleki beceri kazandırmak suretiyle aile ve ülke bütçesine katkıda bulunmalarını temin edeceğiz, kadına yönelik şiddete, kadına ve çocuğa yönelik istismar ve suçlardaki cezaları ağırlaştıracağız” şeklinde konuştu.

GENÇLERİN SORUNLARI ÇÖZÜLMEDEN, TOPLUM HUZURA EREMEZ

Gençlerin toplumun en dinamik kesimi olarak, Türk milletinin geleceği olduğunu belirten TBMM Başkanvekili ve MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, üniversite öncesi gençliğin dershane ve kurs sorunlarıyla, üniversite gençliğinin yurt sorunlarıyla, mezunların ise işsizlik sorunlarıyla boğuştuğunu belirterek, MHP’nin gençlere dönük vaatlerini sıraladı. Aydın, gençlerin sorunları çözülmeden, toplumun huzura eremeyeceğini ifade etti.

MHP olarak İşsizliğin, özellikle de genç işsizliğin önlenmesine öncelik vereceklerini anlatan Aydın, yıllık ortalama 700 bin kişiye iş imkânı sağlanacağını, her ailenin en az bir ferdinin işe yerleştirileceğini, iş sağlanana kadar 700 lira “Aile Desteği” verileceğini bildirdi.

Koray Aydın, askerliğini yapan gençlere iş kurabilmeleri amacıyla yarısı hibe olmak üzere 50 bin liraya kadar girişimcilik kredisi verileceğini, işsiz gençlerin ailelerinin sağlık sigortasından yararlandırılacağını kaydederek, başarılı öğrencilere 10 bin lira faizsiz öğrenim kredisi verileceğini, evlenecek gençlere yine 10 bin lira faizsiz evlilik kredisi verileceğini, mesleki eğitimi veya yüksek öğrenimi tamamlayan gençlerin beklemeden işe girmelerinin temin edileceğini, yıllar yılı kangren haline gelen yurt sorununun da mutlaka çözüme kavuşturulacağını söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin çok kapsamlı ve detaylı bir seçim bildirgesiyle Türk milletinin karşısına çıktığını kaydeden Koray Aydın, emeklilere, asgari ücretlilere, çiftçilere, işçilere, kamu çalışanlarına, tüketicilere ve toplumun bütün kesimlerine yönelik vaatlerinin kamuoyunda ses getirdiğini, “olmaz, yapılamaz, kaynak yok” diyenlerin, MHP’nin çizgisine geldiklerine dikkat çekti.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.