Koray Aydın: Yeni Bir Destan Yazacağız!

Olağanüstü kurultay çalışmaları kapsamında Kayseri’yi ziyaret eden MHP Genel Başkan Adayı Koray Aydın, hareketin öz değerleriyle bir destan yazacaklarını söyledi.

Siyaset 12.03.2016, 16:32 12.03.2016, 17:01
Koray Aydın: Yeni Bir Destan Yazacağız!
Olağanüstü kurultay çalışmaları kapsamında Kayseri’yi ziyaret eden MHP Genel Başkan Adayı Koray Aydın, Milliyetçi Hareket Partisi’nin fikri birikimini halkla bütünleştirerek bir iktidar yürüyüşü başlattıklarını belirterek, hareketin öz değerleriyle bir destan yazacaklarını söyledi.

Kayseri girişindeki Zabıta Merkezi’nde kalabalık bir konvoy tarafından karşılanan Koray Aydın’ın programına 19. Dönem MHP Kayseri Milletvekili Osman Develioğlu, 21. Dönem MHP Milletvekilleri Hamdi Baktır, Halil İbrahim Oral, Ali Serdengeçti, Cahit Tekelioğlu, parti kurucuları, MHP Eski il ve ilçe başkanları, üst kurul delegeleri, ocak başkanları, partililer ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Emekli Genel Müdür Kemal Sandık’ın açılış konuşmasıyla başlayan salon programında tertip komitesi adına Emekli Öğretim Görevlisi Mustafa Öztürk ve 21. Dönem Bitlis Milletvekili Halil İbrahim Oral’ın kısa konuşmalarının ardından Koray Aydın’ın hayat hikayesinin anlatıldığı “Dava Nöbetinde Bir Ömür” isimli sinevizyon gösterisi yapıldı.

Elit Düğün Salonu’nu dolduran coşkulu bir kalabalığa hitap eden Koray Aydın, Genel Başkan seçilmesi halinde MHP’de uygulayacağı yeniden yapılandırma programını ayrıntılarıyla anlattı.

MHP'Yİ KÖK DEĞERLERİ ÜZERİNDEN YENİDEN İNŞA EDECEĞİZ

Konuşmasının başında MHP ve Ülkücü Hareket’in sembol şehirlerinden biri ve aynı zamandı Başbuğ Alparslan Türkeş’in şehrinde olmaktan duyduğu heyecan ve memnuniyeti dile getiren ve Türkeş'e bir kez daha Allah'tan rahmet dileyen Koray Aydın, 7 Haziran’dan 1 Kasım’a Kayseri’nin 3 Milletvekilinden ikisini, Türkiye genelinde de 80 Milletvekilinden 40’ını kaybetmelerinin MHP’ye gönül veren milyonları kahrettiğini belirterek, bu gidişata dur demek için, ülkücü iradeyle el ele vererek herkesin beklediği ve özlediği MHP’yi kök değerleri üzerinden yeniden inşa etmek için yola çıktıklarını bildirdi.

ERCİYES ZAFER KURULTAYI YENİDEN BAŞLAYACAK, MHP AKSİYONER OLACAK

MHP’nin bir aksiyon hareketi olduğunun altını çizen Koray Aydın, sadece Kayserilileri değil, Türkiye ve dünyadaki ülkücüleri buluşturan Erciyes Zafer Kurultayı başta olmak üzere bütün kurultay ve şenlikleri yeniden başlatacaklarını, üyesinden – Genel Başkanı’na kadar herkesin görev tanımlarının yapılarak keyfiyete ve siyasal tembelliğe son verileceğini, MHP ve Ülkücü Hareket’in yetişmiş insan kaynaklarının, bilgi ve kültür kaynaklarının, kadın ve gençlik potansiyelini bir başarı havuzunda toplayacaklarını anlattı.

DESTAN YAZACAĞIZ!

“Lideri başarıları korur” ilkesine inandığını belirten Koray Aydın, başarı endeksli teşkilat modeline geçtikleri zaman, tabandan tavana kadar bütün kademelerin bilgi, gayret ve yeteneklerinin sisteme yansıyacağını, elde edilen başarının da bu hareketin müşterek başarısı olacağını kaydetti. Aydın, şöyle devam etti: “Milliyetçi Hareket Partisi kurumsal yapısını oluşturmuş, önüne hedefini koymuş, halka ulaşabileceği bütün yol ve yöntemleri belirlemiş, bir şekilde hedefe kilitlenecektir. “Lider ve kadrosunun çok çalışması gerektiğinin altını çizen Koray Aydın, çalışmalarına Sabah Namazı başlayacaklarını belirterek “Milliyetçi Hareket Partisi kendi fikir sistematiğinin uygulamasını da halkla bütünleştirdiğinde bu kutlu yürüyüşün adı iktidar yürüyüşü olur arkadaşlar. Bunu yapabilecek bu hareketin her şeyi vardır. Hareketin öz değerleriyle bir destan yazacağız Allah’ın izniyle” Şeklinde konuştu.

ÇALIYORLAR AMA ÇALIŞIYORLAR DEMEK” İSLAM’IN ÖZÜNÜ KAYBETMEKTİR

MHP’nin dar bir siyasal alana mahkum edilemeyeceğini bildiren Koray Aydın, AKP'in oy aldığı yüzde 50’lik alandaki milliyetçi, mukaddesatçı ve demokrat kitleyi de yanlarına alarak MHP’ye büyüteceklerini belirterek, AKP’nin İslami değerlerin içini boşaltarak, adeta bir şekil Müslümanlığına evrilmesine yol açtığına işaret ederek şöyle konuştu. “’Çalıyorlar ama çalışıyorlar’ diyecek kadar İslam’a en ağır fikri darbeyi yapabilecek bir yapı oluşmuştur. ‘Çalıyorlar ama çalışıyorlar’ demek İslam’ın özünü kaybetmek demektir. Dinin yol göstericiliğini, onun büyük ve üstün faziletlerini görmezden gelmek, ne yaptığını bilmemek, şaşkın bir hale düşmek demektir.”

MHP ve Ülkücü Hareket olarak milli ve manevi değerlere sahip çıkarak, İslami değerleri istismar eden ve içini boşaltan AKP ile mücadelelerinin kesintisiz süreceğini ifade eden Koray Aydın, Milliyetçi Hareket Partisi’nin kurumsal sistematiği içinde; dış politikada, ekonomide, ilahiyatta, tarihte ve her alanda sözünü ve söylemini halka aktarabilecek ekran yüzleri ve sözcüleri olacağını belirtti

Salon programının ardından KAY TV’de Neşter programına katılan ve MHP’deki olağanüstü kurultay süreci ve ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulunan Koray Aydın daha sonra MHP Üst Kurul Delegeleri, teşkilat mensupları ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.

MHP VE ÜLKÜCÜ HAREKET, BİR İMAN VE VEFA HAREKETİDİR

Programının ikinci gününde MHP Üst Kurul Delegeleri, partililer ve basınla sohbet toplantısında buluşan Koray Aydın, daha sonra Kayseri’de MHP ve Ülkücü Hareket’in sembol isimleriyle bir araya geldi. Koray Aydın, “MHP ve Ülkücü Hareket bir iman ve vefa hareketidir” dedi.

Başbuğ Alparslan Türkeş’in yakın arkadaşı uzun yıllar MHP Kayseri İl Başkanlığı yapan Kamil Kantarcı’yı evinde ziyaret eden Koray Aydın, daha sonra MHP Kayseri Eski İl Başkanlarından Mustafa Canpolat ve program tertip heyetiyle 1957’de Türk Kültür Derneği ve Türk Milliyetçiler Derneği’nin kurucularından Avukat Nevzat Türkten’i ziyaret etti.

İKTİDARA YÜRÜYECEĞİZ

Beraberinde MHP’nin 12 Eylül öncesi Kayseri İl Başkanlığını yapan, eğitimci, akademisyen ve Türk Ocağı başkanlarından Mustafa Öztürk’le birlikte hareketin sembol isimleriyle uzun süre sohbet eden Koray Aydın, dava büyüklerinin hareketin kök değerlerinin simgesi olduğunu söyledi. MHP ve Ülkücü Hareket’e uzun yıllardır hizmet etmiş isimlere vefa göstermenin davaya vefanın bir gereği olduğunu bildiren Koray Aydın, MHP ve Ülkücü Hareket’e emek veren herkesi baştacı yapacaklarını, Gönül Seferberliği içinde yolu bir kez bile olsun Milliyetçi Hareket Partisi ile kesişenleri kucaklayarak, iktidara yürüyeceklerini kaydetti.

Koray Aydın’ın 13 Mart’ta Manisa ve 19 Mart’ta Bursa’da düzenlenecek programlara katılacağı bildirildi.
Yorumlar (0)