Koray Aydın’da Yeni Partili Oldu

Yeni Parti kurulmasında hiç bir mahsur yok. Türkiye’de aktif onlarca parti var. Ancak, Parti ile Derneği birbirinden ayıranlar başarılı olabiliyor.

Siyaset 21.08.2017, 23:39 21.08.2017, 23:55
Koray Aydın’da Yeni Partili Oldu

Türkiye’de yeni bir parti kuruluyor. Meral Akşener’in önderliğinde bir parti. Henüz adını bilmiyoruz bu partinin. Ancak Adı ne olursa olsun bu parti tüm Türkiye’yi kucaklayacak bir parti olacağı ifade ediliyor. Bu parti sağcı veya solcu, kominist veya faşist, libaral veya kapitalist, dinsiz veya dinli tüm Türkiye’yi kucaklayacak…


Bu zamana kadar kurmayların açıklamalarından anlaşılan kendi ifadeleriyle Merkez bir parti olacak.


KORAY AYDIN DA YENİ PARTİLİ OLDU


Koray Aydın kararını verdi. Aydın, yeni parti’de siyaset yapacağını açıkladı. 


Koray Aydın, Dilimiz sert olmayacak. Tam aksine kuşatıcı, birleştirici bir dil kullanacağız. Merkez partisi olacağız" ifadesini kullandı. Koray Aydın, ‘Partinin teşkilatlanmasını kendisinin yapacağını' da sözlerine ekledi. Koray Aydın ile ilgili Yeni partiye katılıp katılmamasıyla ilgili çeşitli kulis haberleri  medyada yer buluyordu. Aydın yaptığı açıklama ile yeni partide olacağını ve teşkilatlanmayı da kendisinin bizzat üstleneceğini teyit etti.

BOMBA İSTİFALAR OLACAK


Şimdi herkes Yeni Parti kurulurken MHP’den bomba istifalar bekliyor. Yeni Partiye geçecek olanlar çok daha iyi ülkücü oldukları için veya MHP’de ülkücülük yapamadıkları için mi MHP’den ayrılacaklar? Sanmıyorum!  

Milliyetçi Hareket Partisi’nden ne kadar bomba istifalar olacaksa diğer partilerden de o kadar bomba istifalar olacaktır. Hatta MHP’den öyle bomba falan istifaların ve kayıpların olacağına inanmıyorum. Öyle bir şeyde olmayacaktır. 


Kimsenin ülkücülükle ilgili davayla ilgili bir endişe taşıdığı veya ülkücülerin geleceğini falan düşündüğü yok. Gidenler de Yeni parti de ülkücülük falan yapmaya gittiğini sanmayın. Yeni kurulacak parti diğer partilerden bir tanesi olacaktır. Yeni parti’de ülkücülük yapmaya katlıklarında başarılı olma şansları olmadığı gibi çok komik duruma düşeceklerdir. Ancak Merkez parti söylemleriyle, gerçekten herkesi kucaklayacak karma  bir yapıyla yola çıkar ve sıkı tutarsalar bir şey ifada edebilirler. 


Koray Aydın için son ana kadar kafamızda yeni bir partiye geçer düşüncesi yoktu. Söylenenleri birer dedikodu olarak değerlendirdik hep. Sinan Oğan’ın gidebileciğini ancak Koray Aydın’ın parti içerisinde mücadelesine devam edebileceğini düşünüyorduk. Yanılmışız. Meseleye tersten bakmışız. Veya Koray Aydın düne kadar konuşmalarında ve değerlendirmelerinde samimi olmadı. 


Neslihan soylu


 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)