Koray Aydın'dan MHP'ye Veda: Hakkınızı Helal Edin

Yeni Parti'nin lideri Akşener,, Kurmaylardan Ümit Özdağ'ın hazır bulunduğu ve Koray Aydın tarafından yapılan "Yeni Parti'de siyasete devam" basın toplantısında yapıldı.

Siyaset 22.08.2017, 12:14 23.08.2017, 00:58
Koray Aydın'dan MHP'ye Veda: Hakkınızı Helal Edin

Koray Aydın, Meral Akşener ve Ümit Özdağ ile Yeni Parti'de siyasete devam etme kararını düzenlediği basın toplantısında Koray Aydın MHP’den istifa ederek yeni partiye geçeceği açıkladı.

Koray Aydın; "Sesime kulak kesilen herkesi hürmetle selamlıyorum. Biz Ülkücülerin mücadelesi milletin yüceltilmesi mücadelesidir bu her çıkarın üzerindedir. Ben bütün ömrümü Alparslan Türkeş’in yanında geçirmiş bir kardeşinizin. MHP’nin gençlik kollarından başlayarak hemen her yerde görev almış biriyim. MHP ve Ülkücü hareketin kuruluş değerleri mevcut yönetim yüzünden zarar görmüştür." ifadelerini kullandığı basın toplantısında; MHP'de ülkücü kıyımı yaşandığını, Şairin de dediği gibi "Ülkücüler öz yurdunda garip öz vatanında parya oldu." dedi.

BU YENİ VAZİFEYE OMUZ VERMEKMİLLİ BİR DAVADIR

MHP’de "genel başkan değişemez" ilkesi MHP tüzüğünün yazılı olmayan birinci maddesi olduğunu ve parti tek kişini partisi haline geldiğini, MHP olmaktan çıkmış partiden geriye sadece ismi ve bir de mahzun üç hilal kaldığı kaydetti.

Ülkenin kaderini tek bir kişinin dudağına bırakmakla ülkücülük olmayacağını dile getiren Koray Aydın; "Yönetim iktidarın dümen suyuna girmiştir. İzlenen politikalarla hareketin şahsıyla oynanmış partiye güven halk nezdinde yerle bir edilmiştir. Bunu yapmaya kimsenin hakkı haddi yoktur. Uzun uzun düşündüm ve siyasi hayatımın ez zor kararını verdim. Cesaret ve atılganlık göstermek aydınlık geleceğin mimarı olmak demektir. Net olarak söyleyeyim 61 yaşındayım hiçbir çıkar gütmüyorum tek muradım çocuklarımıza daha güçlü bir ülke bırakma için mücadele etmektir. Önümde üç yol var. Ya bu düzende yitip gitmek, ya sessiz sakince sinip gitmek, ya da yola çıkan yol arkadaşlarıma omuz vermek. Ben yolda olmayı varmaktan üstün sayanlardanım. Bu yeni vazifeye omuz vermek milli bir davadır. Milletimiz Cumhuriyetin kurucu değerlerine hürmet gösterilen bir hareketin özlemi içindedir bu hareket iktidar olacaktır." dedi.

HAKKIMI HELAL EDİYORUM VARSA HAKKINIZI HELAL EDİN

"Nefsimizi bir kenara koymak ve merhum Türkeş’in "Atılganlık, cesaret olmayan hiçbir dava başarıya ulaşamaz" sözlerinin gereğini yapmak gerek." diyerek, MHP'de kalan tüm Ülküdaşlarıma varsa hakkımı helal ediyor varsa haklarını helal helal etmelerini istiyorum. MHP yönetimine de arınma, temizlenme ve iktidara yürüme konusunda da başarılar diliyorum. Bu en büyük hakem olan milletimiz hepimizi değerlendirecek. Şairin dediği gibi; el mi yaman bey mi yaman, yakında gösterir zaman diyoruz ve kararı Türk milletine bırakıyoruz. Bizler kuracağımız yeni partiyle Türkiye'nin önüne yeni yollar açmaya geliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti devletinin ilkelerini korumaya geliyoruz." dedi.

Koray AYdın burada yaptığı konuşmada sert ifadeler kullanarak iktdar partisine yüklendi. "Beceriksizliğine günah keçisi bulan, önüne gelene aldanan ama millletimizi sürekli aldatan bu pişkin iktidardan da hesap sormaya geliyoruz. Bayrağı en ileriye taşımaya gayret edeceğiz. Çok çalışacağız, Türk siyasetine yeni bir soluk getirirek milletimize umut olacağız. Çelik bir yay gibi geliyoruz, rahat olanları rahatsız etmeye geliyoruz! Niyetimiz hayırdır akıbetimiz de hayırlı olsun inşallah diyorum."dedi.

Yorumlar (0)