Koray Aydın'dan Oğan'a Sert Tepki!

Ak Parti MKYK üyesi Ayhan Oğan'ın, canlı yayında “Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz, beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan’dır” sözlerine tepkiler gelmeye devam ediyor.

Siyaset 05.08.2017, 23:22 05.08.2017, 23:56
Koray Aydın'dan Oğan'a Sert Tepki!

Ak Parti MKYK üyesi ve Sivil Dayanışma Platformu Başkanı Ayhan Oğan, CNNTürk’te katıldığı programda Bürokratik oligarişiyi yerle yeksan ettiklerini belirterek; "Vesayet sistemi bitti. Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz, beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan’dır” demişti. Ak Partili Ayhan Oğan'a tepkiler devam ederken bir tepti de Koray Aydın'dan geldi.

MHP'nin eski bakanı Koray Aydın, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından "Yeni bir devlet kuruyoruz" diyen Ak Partili Ayhan Oğan'a sert cevap verdi. 

Koray Aydın; "Ayhan Ogan açıkça suç işlemiştir. Cezasını görmelidir. Bu sözlere gereken cevabı vermeyen AKP yönetimi de aynı suçun ortağı olmaktadır" diyen Aydın, "FETÖ de Türk devletinin kurucu ilkelerini ve devlet erkini yok etmeyi amaçlıyordu. Ayhan Ogan'ın sözleri bundan farksızdır!" dedi.

Koray Aydın;  Çok güzel bir atasözümüz vardır "Ateş olmayan yerden duman çıkmaz". Ayhan Ogan'ın hadsiz sözleri AKP'nin gündeminin dumanı olmuştur." diyerek, Ayhan Ogan'ın "yeni devlet kuruyoruz lideri de Erdoğan'dır" sözleri ile 15 Temmuz'da milli birliğe kastetmiş ihanetin hedefi aynı olduğunu savundu.  

FETÖ'nün Türk devleti'nin kurucu ilkelerini ve devlet erkini yok etmeyi amaçladığını belirten Aydın; "Ayhan Ogan'ın sözleri bundan farksızdır! Türkiye Cumhuriyeti'nin 94 yıllık tarihini "vesayet" ve "oligarşi" kavramlarıyla tanımlamak akıl tutulmasıdır. Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucu ilkeleri bellidir, kurucu lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk'tür. Bunların ikincisi, üçüncüsü yoktur! Ayhan Ogan açıkça suç işlemiştir. Cezasını görmelidir. Bu sözlere gereken cevabı vermeyen AKP yönetimi de aynı suçun ortağı olmaktadır." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)
14°
az bulutlu