banner434

KRİZLERDE SÜKUNET İÇİNDE KALMAYI BAŞARMAK ÖNEMLİDİR

Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şefika Şule Erçetin belediye personellerine “Kriz Yönetimi ve Öfke Kontrolü” konu seminer verdi.

Siyaset 09.04.2022, 21:40
KRİZLERDE SÜKUNET İÇİNDE KALMAYI BAŞARMAK ÖNEMLİDİR

Fatsa Belediyesi 2022 yılı Hizmet İçi Eğitim seminerleri kapsamında, Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şefika Şule Erçetin belediye personellerine “Kriz Yönetimi ve Öfke Kontrolü” konu seminer verdi.

Seminer sonunda konuyla ilgili açıklama yapan Prof. Dr. Şefika Şule Erçetin, kriz yönetimi ve öfke kontrolünün birbiriyle çok ilişkili olduğunu belirterek, “Günümüz dünyasında krizlerin gündelik yaşantımızda çok yoğun ve etkili biçimde yaşamımızı etkilediğini düşündüğünüz zaman bunları bir fırsat diye görmek yeni potansiyel ortaya çıkabilecek fırsatlardan yararlanmak ve bunu değerlendirmek diye düşünmek bize birçok anlamda katkı sağlayacaktır. Elbette bunu yapabilmenin ön koşullarından biri krizlerin yarattığı stresi yönetebilmek, öfkemizi kontrol edebilmektir. Sükunet içinde kalmayı başarabilen ve etkili kararlar almayı başarabilen kişiler ve kurumlar her daim öne çıkacaktır.” dedi.

“KRİZLERLE KARŞILAŞTIĞIMIZDA ÇOK HIZLI STRESE GİRİYORUZ”

Çalıştığımız kurumlarda ya da yaşamımızın herhangi bir diliminde krizlerle karşılaşmanın söz konusu olduğunu ifade eden Dr.Erçetin, “Krizlerle karşılaştığımız zaman çok hızlı bir biçimde aslında strese giriyoruz. Kimi zaman dengelerimizin bozulduğunu hissettiğimiz zaman öfkeleniyoruz ama krizleri birer fırsat, daha güzel daha iyi şeyler yapabilmek için daha iyi başarılara ulaşabilmek için bir imkan diye gördüğümüzde aynı zamanda girdiğimiz strese yönetmeye çalıştığımızda öfkemizi kontrol ettiğimizde hiç kuşkusuz stresleri fırsata dönüştürebiliriz. Yaşamımıza anlamlı ve güzel şeyleri katılmasını sağlayabiliriz.” diye konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)