Kulislere Göre MHP'nin Bakanlıkları Hazır

Koalisyon Kulisleri ayni zamanda oldukça fazla bilgi kirliliğinide peşinden getirdi. MHP'nin CHP ve HDP ile koalisyon önerilerine kapılarını kapattı. Ak Parti ve MHP koalisyonu tamamlandı.

Siyaset 20.06.2015, 21:30 20.06.2015, 22:02
Kulislere Göre MHP'nin Bakanlıkları Hazır

Koalisyon Kulisleri ayni zamanda oldukça fazla bilgi kirliliğinide peşinden getirdi. MHP'nin CHP ve HDP ile koalisyon önerilerine kapılarını kapattı. Ak Parti ve MHP koalisyonu tamamlandı.Medya genelde bu konuyu işliyor. AKP ve MHP'yi yan yana getiriyor.


MHP ve AKP'den bir anlaşma yapıldığına dair bir bilgi bulunmuyor. Kulisler böyle çalkalanıyor.

MHP'nin, CHP'nin HDP'li koalisyon önerisine kapıları kapattığını ve AKP ile anlaştığını öne sürülüyor. Anlaşmaya göre sekiz bakanlık MHP'nin olacak ve çözüm süreci devam edecek.

Posta gazetesinde yer alan habere göre AKP - MHP anlaşması ile oluşacak tablo şöyle:
- Meclis Başkanı MHP'li olacak.

- Çözüm Süreci'ne 'Demokratikleşme' denecek. Çatışmasız ortamın devamı için adımlar sürecek. Terör başlarsa kararlılıkla üstüne gidilecek.- 4 eski bakanın Yüce Divan'a yollanmasına AKP engel olmayacak.

- Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Anayasal Sınırlar' içine kendi isteğiyle çekilecek. MHP Erdoğan'ın Saray'dan çıkıpÇankaya'ya dönmesi için ısrar etmeyecek.

- MHP'ye 8 bakanlık verilecek. İkisi başbakan yardımcılığı olacak. Ekmeleddin İhsanoğlu dışişleri, Murat Başesgioğlu İçişleri, Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz ekonomi bakanı olacak.
Mililyetçi Hareket Partisi CHP'nin 'Başbakanlık' teklifini geri çevirdiği resmi olarak açıklandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Koltuğu vermeye hazırım" teklifine MHP lideri Bahçeli'den gecikmeden ceap gelmişti. Bahçeli, teklifi "Küçük hevesler peşinde koşmuyoruz" diye reddetmişti. diğer taraftan AKP'ye şartlı olarak yeşil ışık yaktığı yorumları yapılmıştı.

CHP'nin teklifine MHP Milletvekili Oktay Vural, "MHP için bunlar bir koltuk meselesi değildir, ilke meselesidir." demişti.
Yorumlar (0)
sisli