Alexa

Kurtulmuş; Bu Bir Af Değildir!

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş: "Cinsel istismar suçlarıyla ilgili önergeye" ilişkin açıklama yaptı.

Kurtulmuş; Bu Bir Af Değildir!
banner327
Numan Kurtulmuş: "Asla tecavüz suçlarını kapsamamaktadır, kapsamayacaktır da. Bu konuda eğer CHP ve MHP'nin de başka teklifleri varsa bu teklifleri değerlendirmeye açık olduğumuzu ifade ediyoruz"  dedi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, cinsel istismar suçlarıyla ilgili önergeyle ilgili; "Asla tecavüz suçlarını kapsamamaktadır, kapsamayacaktır da. Bu konuda eğer CHP ve MHP'nin de başka teklifleri varsa bu teklifleri değerlendirmeye açık olduğumuzu ifade ediyoruz" dedi. 

YANLIŞ ANLAMAYI ORTADAN KALDIRMA LAZIM

Numan Kurtulmuş, "Burada, sivil toplum kuruluşlarının, milletvekillerinin farklı grupların kanaat ve değerlendirmelerini Sayın Başbakanımız başta olmak üzere, titizlikle gözden geçiriyoruz ve bunları değerlendiriyoruz. Önce şu yanlış anlamayı ortadan kaldırmak lazım. Bu yapılan düzenleme, bir ihtiyaca binaen, Türkiye'de var olan uygulamalardan, törelerden kaynaklanan vesaire birtakım uygulamalardan kaynaklanan gerekçelerle gündeme getirilmektedir. Asla tecavüz suçlarını kapsamamaktadır. Bunun altını çizerek ifade etmek isterim, kapsamayacaktır da. Bu konuda eğer CHP ve MHP'nin de başka teklifleri varsa bu teklifleri değerlendirmeye açık olduğumuzu ifade ediyoruz. Konu yarın TBMM'ye gelecek. Gruplar kendi aralarında, CHP ve MHP'nin başka bir teklifi varsa değerlendirilecek bir konu olarak gündeme getireceklerse bunları değerlendirmeye hazır olduğumuzu ifade etmek isterim" ifadelerini kullandı.

BU AF DEĞİLDİR

CHP'li vekil Gök'ün 'af niteliğinde bir düzenlemedir' açıklaması üzerine, "Af değildir. Şu haliyle konuştuğumuz teklif, bir af değildir. Sadece hukuki düzenlemedir. CHP ve MHP, başka teklifleri varsa onu getirsinler, somut teklif üzerinden konuşalım."
Şu anda ortada parlamentoya gelen tekliften başka bir teklifin olmadığını belirten Kurtulmuş, "Herhangi bir şey konuşulacaksa, CHP ve MHP'nin kendi teklifini getirmesinin en doğru yol olduğunu düşünüyoruz. Muhalefet partileri de bu konuda, somut olarak gelirse gözden geçirilir. Ortada bir düzenleme var, gelecek yeni teklifler çerçevesinde konuşuruz" dedi.

"Teklif gelmezse aynen geçirecek misiniz teklifi?" sorusunu Kurtulmuş, "Ortada şu anda gelmiş olan teklif olmadığına göre bir tek teklif üzerine konuşuyoruz. Yeni bir şey konuşabilmek için ortada yeni bir teklifin olması lazım" şeklinde cevapladı.

 

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2016, 18:05
YORUM EKLE