Alexa

Kurtulmuş, Samsun'dan Seslendi: "Türkiye artık eski Türkiye değil"

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, geldiği Samsun'da Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.

Kurtulmuş, Samsun'dan Seslendi: "Türkiye artık eski Türkiye değil"

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş geldiği Samsun'da Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı makamında ziyarette bulundu. Yusuf Ziya Yılmaz belediye olarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Raylı sistem hakkında da  da bilgi veren Yılmaz, Raylı sistemin üniversitenin altına kadar çıktığını, Üniversite öğrencilerinin araç değiştirme zorunluluğunda olmaları sebebiyle raylı sistemin üniversiteye kadar çıkarmak için ihazırlıklar içinde olduklarını, 2 yıl içerisinde raylı sistemin üniversiteye kadar çıkaracaklarını belirterek, "Raylı sistem daha önce Gar Kavşağı’na kadar gidiyordu. Geçtiğimiz 1,5-2 yıl içerisinde yaptığımız çalışmalarla raylı sistemi Tekkeköy ilçesine kadar uzattık” ifadelerinde bulundu.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Yusuf Ziya Yılmaz’a yaptığı çalışmalardan dolayı başarılar diledi. 

15 Temmuz ve referandum süreci hakkında önemli mesajlar veren Kurtulmuş, Herkesin milletin iradesine saygılı olması gerektiğine dikkat çekerek;“Toplum olarak demokratik teamüllerimiz genişledikçe bir takım darbeci odakların da hevesleri kursağında kalacaktır. Bir takım çevreler bu darbe araçları diyebileceğimiz odakları kullanma imkanını bulamayacaktır. Köprünün altından çok sular aktı. Türkiye artık eski Türkiye değil. Türkiye’nin, eski Türkiye olmadığını bu millet 15 Temmuz akşamı gösterdi.15 Temmuz’da Türkiye uçurumun kenarından döndü” diye konuştu.

Bu milletin bu coğrafyada  çok önemli bir güç olduğunu dile getiren Kurtulmuş, “Milletimiz küresel güçlerin oynadığı oyunlara müsaade etmeyecektir. Hem tarihi birikimimiz hem de büyük bir gücümüz var. Hep beraber mücadele ederek çocuklarımızın geleceği için 16 Nisan’da güçlü bir iradeyi ortaya çıkaracağız” dedi.

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2017, 22:34
YORUM EKLE

banner325