Kurumlar Vergisinde İndirim Geliyor...

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Türkiye’ye yatırım akacağını belirtti. Ağbal, ‘Çalışan, üreten kazanacak’ dedi.

Siyaset 29.08.2017, 09:32
Kurumlar Vergisinde İndirim Geliyor...

Maliye Bakanı Ağbal, özel sektörün önünde büyük engel olan kurumlar vergisi başta olmak üzeregündem ile ilgili açıklamalarda blundu. Stratejik sektörlere kurumlar vergisi indirimine yönelik çalışma yaptıklarını vurgulayan Naci Ağbal, "Çalışanı da kazanacak üreteni de. Oran indirimi tek başına firmaya sağlanan avantaj değil. Türkiye'nin büyümesine kalkınmasına katkı yapacak radikal düzenleme" dedi. 

 YABANCI SERMAYEYİ ARTIRACAK:

 Uluslararası firmalar ülke tercihlerini yaparken vergi oranlarını çok önemsiyor. Enerji, savunma, güvenlik, sağlık gibi stratejik sektörlerde, Türkiye'nin rekabetçiliğini artıracak daha fazla reel sektör yatırımını gelmesini sağlayacak şekilde kurumlar vergisi oranlarında indirim çalışması yapıyoruz. Bu getirdiğimiz teşvik yatırımları artıracağı için toplamda vergi gelirlerini orta ve uzun vadede olumlu katkı sağlayacak.

 KİRADA GÖTÜRÜ GİDER YÜZDE 15'E DÜŞECEK: 

Kira gelirlerinin vergilendirilmesinde uygulanan doğrudan gider yazma modeli yerine gerçek gidere geçmek istiyoruz. Yüzde 25'lik oran yüzde 15'e düşürülebilecek. Özel inşaat işlerinde vergileme çok karışık, basitleştireceğiz.

Yorumlar (0)