Levent Gök; Teröre Lanet Yürüyüşü, Bir Diklenmedir

CHP Grup Başkan Vekili Gök: "Teröre lanet yürüyüşü, terörden medet umanlara karşı bir diklenmedir"

Siyaset 20.07.2017, 22:35 20.07.2017, 22:50
Levent Gök; Teröre Lanet Yürüyüşü, Bir Diklenmedir

CHP Grup Başkan Vekili Levent Gök, Tunceli'de yapılacak olan teröre lanet yürüyüşünün terörden medet umanlara karşı bir diklenme olduğunu ifade etti.

 
16 Haziran'da PKK'lı teröristler tarafından kaçırılan 23 yaşındaki öğretmen Necmettin Yılmaz'ın PKK tarafından katledilmesinin ardından hem ülke genelinde hem de Tunceli'de tepkiler çığ gibi yükselmişti. Dün Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, Tunceli'de cuma günü saat 18.00'de 'teröre lanet yürüyüşü' yapacaklarını duyurmuştu. Bugün CHP Grup Başkan Vekili Levent Gök, CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekçi ve CHP Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu karayolu ile Tunceli'ye gitmek üzere havayolu ile Elazığ'a geldi.


Tunceli'nin Türkiye'de okuma ve eğitim oranı en yüksek il olduğunu belirten CHP Grup Başkan Vekili Levent Gök, "Geçtiğimiz günlerde çok acı bir olayla sarsıldık. Genç bir öğretmen kardeşimizin hunharca katledilmesi tüm Türkiye'yi ve Tunceli'yi ayağa kaldırdı. Tunceli, 'Artık yeter' dedi. Şiddet sona ersin, terör bitsin, Türkiye barış içinde yaşasın diye ayağa kalktı. Tunceli'de teröre karşı bir yürüyüş planlandı" dedi.


Teröre lanet yürüyüşünde parti ayrımının olmadığını dile getiren Gök, "Yürüyüşte teröre karşı tek yumruk olmak var. Bizde CHP milletvekilleri olarak teröre karşı dik duruşumuzu sergilemek, bütün yurttaşlarımızla kucaklaşarak Türkiye'yi şiddet ortamından kurtarmak ve Necmettin Yılmaz kardeşimizin şahsında hayatını kaybeden bütün masum insanlar, askerler ve polislerimizin adına CHP bayrağı kullanmadan sadece Türk bayrağı ve karanfillerle yürüyüşümüzü gerçekleştireceğiz. Bu bir haykırıştır. Teröre lanet yürüyüşü, terörden medet umanlara karşı bir diklenmedir. Terörden medet umanlara hayır diyoruz, terörden istediğinizi elde edemeyeceksiniz. Demokrasi içerisinde her türlü sorunumuzu çözecek birikimimiz var" ifadelerini kullandı.
 

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)