Livaneli Sonrası Kılıçdaroğlu; Verilmeyecek Hesabımız Yoktur

Sanatçı Zülfü Livaneli, CHP'nin eski genel başkanları Bülent Ecevit ve Deniz Baykal'a ağır eleştiriler getirmişti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Livaneli'ye cevap vererek, verilemeyecek hesapları olmadığını söyledi.

Siyaset 07.07.2021, 00:10
Livaneli Sonrası Kılıçdaroğlu; Verilmeyecek Hesabımız Yoktur

Zülfü Livaneli CHP ve Deniz Baykal açıklamaları tartışma yarattı. eski CHP Vekili Livaneli bir röportajında FETÖ'yü devlete yerleştirenin Bülent Ecevit olduğunu savunmuş, Deniz Baykal'ın sağcı, sunni ve Milliyetçi olduğunu, Kürtleri ve Alevileri sevmediğini iddia etmiş, Ecevit ve Baykal'ın solun iktidar olmaması için operasyonla getirildiğini savunmuştu.

CHP  Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise Partisinin grup toplantısında, isim vermeden Zülfü Livaneli'ye, Son günlerde garip bir tartışma olduğunu, Mustafa Kemal Atatürk'ten bu yana CHP'de genel başkanlık yapmış herkesin başlarının  üstünde yeri olduğunu belirterek, "Türkiye'nin bu kadar derdi varken, bu kadar büyük rezaletler yaşanırken, olayı başka bir tartışma atmosferine çekmek hem partiye ihanettir, hem Türkiye'ye ihanettir. Şöyle bir algı oluşturmak istiyorlar: "Zaten iktidar simsiyah. Yozlaşmış bir yönetim var. Oyumuzu kime verelim, CHP de onlar gibi..."Hayır efendim. CHP tertemiz bir partidir. Verilmeyecek hiçbir hesabımız yoktur.  Dolayısıyla bu gereksiz tartışmadan herkesin süratle çıkmasını istiyorum." dedi.

Zülfü Livaneli'nin Konuyla ilgili daha önceki mesajları şöyle:

"Ecevit, Fethullah Gülen teşkilatıyla yan yana geldi, onlara kontenjan verdi, her türlü olanağı sundu. Cemaati devlete ilk yerleştiren Erdoğan değil Bülent Ecevit’tir."

“Baykal, 10 Mayıs 2010’da istifa açıklamasını nedense elindeki kâğıttan okudu. Üstelik “Pensilvanya’dan aldığım mesajın samimiyetine inanıyorum” diyerek Fethullah Gülen’e teşekkür etti. Neden? Bunu hâlâ anlayabilmiş değilim”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)