banner434

banner433

Mahir Ünal'dan Flaş Açıklama: Bedelli Askerlik Geliyor

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Yeni cumhurbaşkanlığı sistemine geçişten sonra bedelli askerlik konusunu gündeme alacaklarını söyledi.

Siyaset 07.06.2018, 03:06
Mahir Ünal'dan Flaş Açıklama: Bedelli Askerlik Geliyor

Mahir Ünal, "bedelli askerlik konusunu seçimlerden sonra gündemimize alacağız” dedi.

Kahramanmaraş’ta seçim çalışmalarını devam ettiren  Mahir Ünal, Ulu Cami Meydanı’nda TRT Haber’in canlı yayın konuğu oldu.Gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Ünal, Başbakan Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bedelli askerlik konusunda yaptığı açıklamaları hatırlattı.

Bedelli Askerlik Geliyor

Seçim sonrası ele alınacak konular arasında ilk sırada bedelli askerliğin olduğunu söyleyen Ünal, “Biliyorsunuz, bedelli askerlikle ilgili benim olumsuz açıklamam olmadı. O dönemde Başbakan ‘Benim bakış açım müspet ama gündemimizde yok’ dedi. Bende ‘AK Parti olarak gündemimizde yok ama yeni dönemde değerlendirilecek’ dedim. Ertesi gün Cumhurbaşkanımız da '24 Haziran'dan sonra değerlendiririz. Bir taraftan terörle mücadele devam ederken bu işin yeni dönemde değerlendirilmesi gerektiğinden hareketle öbür taraftan da siyasi parti olarak bu toplumsal ihtiyaca kayıtsız kalamayız. Yeni dönemde değerlendirilecek. Başbakanımızın da ifade ettiği gibi hızlı ve öncelikli olarak gündemimize alınacak” dedi.  

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)