Malatya İl Başkanı: Ülkücüler Birbirine Düşürülmemeli

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanı Mehmet Erdem MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin yanında olduklarını açıkladı..

Siyaset 28.12.2015, 18:27
Malatya İl Başkanı: Ülkücüler Birbirine Düşürülmemeli
MHP Malatya İl Başkanı Mehmet Erdem, il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, parti olarak il ve ilçe kongrelerini gerçekleştirdiklerini bir yandan da 7 Haziran ve 1 Kasım seçimleri çalışmalarını yürüttüklerini belirtti.

Erdem, “1 Kasım seçimlerinde AKP her türlü baskı ve devlet imkanları ile seçime girerek tek başına iktidar olmuştur. 1 Kasım seçimlerinden sonra il başkanı olarak sonuçtan memnun olmam söz konusu olamaz. Seçimin, genel merkezimiz tarafından sorguya alındığını biliyoruz.” dedi.

ÜLKÜCÜ CAMİA BİRBİRİNE DÜŞÜRÜLMEMELİ

Genel kongre sürecine girildiğini ve Devlet Bahçeli'yi desteklediklerini kaydeden Erdem: “Teşkilatlarımızdaki yanlışlıklarımız elbette araştırılmalı. Bu süreç içerisinde olağan üstü kongre talepleri de olabilir. Buna demokratik talep olarak bakılmalı. Ancak bu yapılırken kırıp dökmeden MHP’nin özüne zarar vermeden ülkücü camiayı biri birine düşürmeden, bir olgunluk içerisinde bu süreci geçirmemiz gerekmektedir. Yine bu süreç içerisinde her türlü hukuk uygulamaları denenerek hukukun ön gördüğü bir tarihte kurultay yapıldığında ülkücü irade elbette genel başkanını seçecektir. Bu süreç içerisinde ülkenin düştüğü bu kaostan sıkıntıdan darboğazdan çıkışı yine milliyetçi hareketle olacaktır. Bu nedenle aramıza girecek her türlü fitne fesatta karşı ülkücü irade uyanık olmalı bir birini sevgi ve muhabbetle kucaklamalı her türlü fikir ayrılıkları olabilir. Ama biz ülkücüyüz biz biriz sevinçte tasada düğünde cenazede biz biriz. Sonuç olarak; teşkilatımla yapmış olduğum istişare sonucunda Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin yanında olduğumuzu ve emrinde olduğumuzu bildiririm.”Yorumlar (0)