Mansur Yavaş'tan Kritik açıklama...

CHP ankara adayı Mansur Yavaş'ten çok önemli açıklama...

Siyaset 02.04.2014, 14:40 02.04.2014, 14:44
Mansur Yavaş'tan Kritik açıklama...

 CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mansur Yavaş, “İtirazlarımızla ilgili başka şeyler de var. Bunların hepsini derleyip toparlıyoruz” dedi. Gazetecilerin ”Seçimin sonucunu değiştirebilecek gerekçeler mi?” sorusuna Yavaş’ın cevabı “Olabilir” şeklinde oldu.

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleriyle ilgili, “YSK başkanının söylediği ‘hiç kimse endişe etmesin, gayet güzel değerlendireceğiz’ demesi bizim için teminattır, umarım öyle olur” dedi.
Yavaş, CHP Genel Merkezine gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.
“YSK karar verecek, son durum nedir?” sorusuna Yavaş, şu cevabı verdi:
“İlçe seçim kurullarına yapılan itirazlar sonuçlanmaya başlıyor. Bunlar sonuçlandıktan sonra, olumlu, olumsuz karara göre tahmin ediyorum her karşı taraf hem bizler il seçim kurulu nezdinde itiraz edeceğiz. Ancak seçimlerle, itirazlarımızla ilgili başka şeyler de var. Bunların hepsini derleyip toparlıyoruz. Bizim amacımız Ankara’nın kendi iradesine sahip çıkmak. Çünkü YSK’nın önünde toplananlara diğer seçim kurullarının önünde toplananlara baktığınız zaman partili olarak ifade edilemeyecek şekilde vatandaş. Ailecek, çoluk, çocuk her görüşten vatandaş, insan orada toparlanmış ve iradesine sahip çıkmak istiyor. Bunu gözardı edemeyiz. YSK başkanının söylediği ‘hiç kimse endişe etmesin, gayet güzel değerlendireceğiz’ demesi bizim için teminattır, umarım öyle olur.”
“Şu ana kadar bir yanıt geldi mi?” sorusuna Yavaş, “Şu anda değerlendiriliyor. İlçede itiraz edilen her gerekçeyi tek tek ele alacak ve sonuçlandıracak. Onun için 246 tane yerden, 246 cevap gelecek şu anda” yanıtını verdi.
“Yeni gerekçeler olabilir dediniz, seçimin sonucunu değiştirebilecek gerekçeler mi?” sorusuna, Yavaş, “olabilir” karşılığını verdi.

Yorumlar (0)