banner434

Mehmet Emin Ekmen, Biz bu yola her türlü saldırıyı göze alarak çıktık

Malatya’da geçtiğimiz günlerde silahlı saldırıya uğrayan DEVA Partisi Pütürge İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden DEVA Partisi Halkla İlişkiler Başkanı Mehmet Emin Ekmen, saldırgan bir yerlerden yönlendirilmiş bir tetikçi olduğunu söyledi.

Siyaset 22.04.2022, 01:04
Mehmet Emin Ekmen, Biz bu yola her türlü saldırıyı göze alarak çıktık

DEVA Partisi Halkla İlişkiler Başkanı Mehmet Emin Ekmen, DEVA Partisi Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri İbrahim Gezer ve Duygu Aydın Diri DEVA Partisi Pütürge İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Saldırıyı gerçekleştiren Şahsın yakalandığını ve tutuklanarak cezaevine gönderildiğini belirten  Mehmet Emin Ekmen burada yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Soruşturma sürecindeki hassasiyetleri için başta Malatya Valisi, Pütürge Kaymakamı ve Emniyet Müdürü olmak üzere, savcı ve hakimlerimize teşekkür ediyoruz. Olayın aydınlatılmış olması, şahsın yakalanmış olması benzer bir olayın başka bir yere bir daha gerçekleşmemesi açısından önemlidir. Şahıs da suçunu itiraf etmiş ve partimizi hedef alarak saldırıda bulunduğunu kabul etmiştir.

Şahsın bu saldırıyı tek başına, münferiden, başka hiçbir saik olmadan gerçekleştiğine dair beyanları tabii ki inandırıcı bulunmamıştır. İlçe başkanımızın bizzat tanımadığı, partimizle herhangi bir şekilde yolu kesişmemiş bu şahsın bir gece yarısı uzak bir noktadan gelerek namlusunu partimizin camına dayamak suretiyle ateş etmesi, daha sonra da delilleri ortadan kaldırmak amacıyla kovanları toplayıp cebine koyarak uzaklaşması planlı bir eyleme işaret eder. Bu planlı eylem ile bu şansın bu planlı eylemi gerçekleştirmesi ile için şahıs ve partimiz arasında bunu gerektirecek en küçük bir bağ olmadığına göre bu şahıs bir yerden yönlendirmiş bir tetikçidir.

Bu şahsı yakalayan ve adalet önüne çıkartan mekanizmaların bu şahsı bu saldırıya teşvik eden ve ona bu tetikçiliği yaptıran kişi ya da kişileri de tespit etmesini umut ediyoruz. Böylece sadece ilçe binamıza değil, Türk demokrasisine, Türk siyasi partilerin bütününü ve demokratik zemini hedef alan bu saldırıyı bütün boyutlarıyla aydınlatmış olurlar. Gerek bu şahıs gerek bu şahsı partimize saldırı amacıyla örgütleyip gönderen kişi veya kişiler şunun farkında olsun: DEVA Partisi kadroları zaten yola çıkarken bu ülkenin içinde bulunduğu çıkmazı görerek, yardan ve serden vazgeçerek ve karşı karşıya kalabilecekleri her türlü saldırıyı göze alarak yola çıkmışlardır.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)