Mehmet Emin Ekmen Kimdir, Nerelidir?

Deva Partisi, Genel Başkanı Ali Babacan Başkanlığında toplanarak Genel başkan yardımcılığına görevlendirilen yeni isimlerden Mehmet Emin Ekmen kimdir merak ediliyor.

Siyaset 27.07.2021, 01:19 27.07.2021, 01:30
Mehmet Emin Ekmen Kimdir, Nerelidir?

Mehmet Emin Ekmen , Genel Başkanı Ali Babacan Başkanlığında bugün yapılan toplantı ardından Genel Başkan yardımcısı olarak görevlendirildi. Peki,Mehmet Emin Ekmen kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır merak ediliyor.

Ali Babacan Başkanlığında toplanan DEVA Partisinde partinin beş genel başkan yardımcılığına yeni isimler görevlendirildi. Sivil Toplumla İlişkiler Başkanı Hasan Karal,Yerel Yönetimler ve Şehircilik Politikaları Başkanı Candan Karlıtekin, Doğa Hakları ve Çevre Politikaları Başkanı Evrim Rızvanoğlu getirildi., Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Başkanlığına da Yasemin Bilgel getirilirken Halkla İlişkiler Başkanı Mehmet Emin Ekmen getirildi.

Mehmet Emin Ekmen Kimdir?

1975 yılında Batman’da doğan Mehmet Emin Ekmen İlk, Orta ve Lise eğitimini Batman’da tamamladı. Lisans eğitimini Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesinde 1996 yılında tamamlayan Mehmet Emin Ekmen  Aynı üniversitede “2. Abdülhamit döneminde siyasal muhalefet” başlığı ile yüksek lisansını yaptı. Doktora çalışmalarını İstanbul Üniversitesi’nde Uluslararası Hukuk ve Çatışma Çözümü başlığı altında sürdüren Ekmen, Ak Parti’de Batman Merkez İlçe ve İl Başkanlığı, Merkez Disiplin Kurulu ve Teşkilat Başkan Yardımcılığı Görevlerinde bulundu. 2014 yılı Akil İnsanlar Heyeti Üyeliği yapan,  23.Dönem Batman Milletvekilli Ekmen, Evli ve Bedirhan, Nurşin Rana ve Ömer Faruk adında 3 çocuk babasıdır

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)