Alexa

Mehmet Özhaseki; MHP'li arkadaşları sonuna kadar destekleyeceğiz

Mehmet Özhaseki, MHP ile temel prensipte mutabık kaldıktan sonra büyükşehirler üzerinde ittifak yaptıklarını belirterek, "27 büyükşehirde MHP bizim adayımızı destekleyecek, 3 büyükşehirde de biz MHP'li arkadaşları sonuna kadar destekleyeceğiz." dedi.

Mehmet Özhaseki; MHP'li arkadaşları sonuna kadar destekleyeceğiz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, MHP ile temel prensipte mutabık kaldıktan sonra büyükşehirler üzerinde ittifak yaptıklarını belirterek, "27 büyükşehirde MHP bizim adayımızı destekleyecek, 3 büyükşehirde de biz MHP'li arkadaşları sonuna kadar destekleyeceğiz." dedi.

Özhaseki, Kanal 7'de katıldığı canlı yayında yerel seçimlere ilişkin yaptığı açıklamada, 

AK Parti'nin belediye başkan adaylıklarının açıklanmasına ilişkin soruya Özhaseki, Özhaseki, AK Parti'nin Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı ve Manifestosu'nun açıklanacağı programın ise Ocak ayının 15-20'si arasında gerçekleşebileceğini ifade etti.

Ankara'ya yönelik projeleriyle ilgili de bilgi veren Özhaseki, Kültür Yolu Projesi hazırladıklarını dile getirdi.

İki hattan oluşan projede birincisinin kısa, ikincisinin ise uzun olduğunu ve bunların broşürlerinin de bastırılacağını aktaran Özhaseki, ayrıca yürüyüş yolları da yapılacağını söyledi.

AK Parti ile MHP arasındaki Cumhur İttifakı'na ilişkin soru üzerine Özhaseki, şunları anlattı:

"Biz hiçbir şekilde bir pazarlık içerisinde değiliz. Yani 5 tanesi senin olsun, 10'u benim olsun, 3'ünü ver 2'sini al öyle bir şey yok, bunlar doğru şeyler değil. Burada biz çok önemli bir ittifak yaptık, bu ittifak Türkiye'nin geleceği meselesidir, beka meselesidir. İçinde bulunduğu son birkaç yıl içerisinde asıl çirkin yüzlerini ortaya gösteren tehlikeli örgütler karşısında bu ülkeyi savunma meselesidir. Çocuklarımızın özgürlüğüdür ve geleceğidir.

Türkiye'nin geleceği ile ilgili çok önemli adımlar attığımız MHP'li arkadaşlarımızla temel prensipte mutabık kaldıktan sonra haliyle büyükşehirler üzerinde ittifak yaptık. Büyükşehirler üzerinde bir ittifakımız var, 51 ilde herkes serbest ayrıca meclis üyeliklerinde de herkes serbest. Yani MHP'de, biz de meclis üyeliklerinde tamamıyla bütün ilçelerde aday gösterdiğimiz yerde de göstermediğimiz yerde de göstereceğiz. Partilerimizin oyu oradan belli olacak. 27 Büyükşehirde MHP bizim adayımızı destekleyecek, 3 büyükşehirde de biz MHP'li arkadaşları sonuna kadar destekleyeceğiz."

KAPSAMHABER

YORUM EKLE

banner325