Mehmet Özhaseki, Biz kimseye 'Sağcı Solcu' Diye Bakmayız

Kocasinan Belediyesinin Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediği araç tanıtım töreninde konuşan Ak Parti Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Özhaseki, “Biz kimseyi ayırmayız, sağcı solcu diye bakmayız” dedi.

Siyaset 30.01.2021, 13:27 30.01.2021, 16:04
Mehmet Özhaseki, Biz kimseye 'Sağcı Solcu' Diye Bakmayız

Ak Parti Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Özhaseki, Kocasinan Belediyesinin Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediği araç tanıtım töreninde konuştu. Özhaseki, konuşmasında şehirlerin geleceğinin yöneticilerin ufuklarıyla doğru orantılı olduğunu söyledi.

Kayseri Kocasinan'da yöneticilerle bir araya gelerek, birlik içinde hareket edip kent için yapılacak işleri istişare ettiklerini belirterek, gerekli olan projeleri böylece kente kazandırdıklarını ifade etti.

Özhaseki, geçmiş dönemlerde Kayseri'deki parklara ailelerin giremediğini anımsatarak, 1994 yılında göreve geldiklerinde boş olan kasaları doldurduklarını, Torbanın dibini büzdükleri için kaçak vermez olduğunu ve yukarıda bir şeyler birikmeye başladığını, Onu da doğru yerlere kullandıklarını ve güzel hizmetler olmaya başladığını belirterek şunları söyledi, "6-7 parktan 2 bin parka çıktık biz. Cumhuriyet Meydanı'nda bile tarihi eserlerin olduğu yeri, ortamı çıkarabilmek, bir peyzaj çalışması yapabilmek için neredeyse 400-500 dükkan yıktık. Biz geldiğimizde 'hep hizmet edeceğiz' diye söyledik. Biz kimseyi ayırmayız, sağcı solcu diye bakmayız. A partili B partili diye, dini, imanı, ırkı ne diye asla bakmayız. Biz hizmet ederiz dedik ve 25 senedir verdiğimiz sözde duruyoruz. Sizden aldığımız oyların karşılığını vermek için ekibimizle beraber gece gündüz çırpınıyoruz." dedi.

Geçmişte altyapı ve raylı sistem gibi güzel hizmetlerin de eleştirildiğini anlatan Özhaseki, ekip olarak çalışıp doğru bildiklerini yaptıklarını dile getirdi.

Belediyeler olarak Kayseri Serbest Bölge'yi kurduklarını ve burada milyon liralık ihracat yapıldığını, binlerce kişinin ekmek parası kazandığını aktaran Özhaseki, "Belediyeler bir taraftan alt ve üstyapı çalışmalarıyla uğraşırken, bir taraftan da bu şehri ayağa kaldıracak devasa ekonomik projelere de imza attılar. 139 fabrikanın temeli bir günde atıldı. Yapılacak iyi işlerin hep arkasında durduk. Kötü bildiğimiz ne varsa set çekmeye çalıştık ve onları engelledik." diye konuştu. 

Kayseri'nin şehircilikte Türkiye'de birinci olduğunun altını çizen Özhaseki, kente hızlı trenin de geleceğini çalışmaların devam ettiğini sözlerine ekledi.

Kayseri'nin belediye olarak bir marka haline geldiğini belirten Çolakbayrakdar,  27 yeni araç alarak filodaki araç sayısını 354'e çıkardıkları dile getirdi.

Törene, AK Parti Kayseri milletvekilleri Taner Yıldız, Hülya Nergis, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan da katıldı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)