Melih Gökçek; Yerel Seçim İttifakı Yapalım

MHP'nin Ankara adayının Melih Gökçek olacağına dair bilgiler henüz doğrulanmasa'da kulislerde ismi MHP'nin Ankara Büyükşhir Belediye Başkan Adayı olarak geçen Gökçek, sosyal medya hesabından yerel seçim ittifakının devam etmesini istedi.

Siyaset 25.10.2018, 00:23 25.10.2018, 00:40
Melih Gökçek; Yerel Seçim İttifakı Yapalım

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Melih Gökçek'in adının geçmesiyle birlikte siyaset meydanına bir anda renk geldi. Her ne kadar Gökçek'in adaylığı henüz doğrulanmasada sosyal medya hesaplarından MHP kanalından yapılan yorumlar Melih Gökçeki işaret etti.

"MHP kaynakları, Mart 2019 seçimlerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için eski belediye başkanı Melih Gökçek'in aday gösterileceğini açıkladı." ifadeleri siyaset sahnesini salladı. 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz; "Melih Gökçek 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünde belediye nin araçlarıyla askeri kışlaların kapılarını kapatıp, tankların ve diğer askeri araçların çıkışını engellemiş darbecilere karşı direnişi örgütlemiş,Ankara ya çalışmalarıyla değer katmış kıymetli bir belediye başkandır" dedi.

MHP KAYNAĞI:

Ancak Milliyetçi Hareket Partisi resmi twitter adresinden yapılan açıklamada ise; "Ankara Büyükşehir Belediye adayımız hakkında henüz bir açıklama yapılmamışken Melih Gökçek beyin doğrudan aday olarak lanse edilmesi tamamen yanlıştır. Lütfen sosyal medya ve medya haberlerine itibar etmeyiniz. Genel merkezimizin açıklamasını bekleyin." dedi.

MHP, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin dün partisinin grup toplantısında yerel seçimlerde AK Parti ile ittifak olmayacağını belirtmesinin ardından  Seçime kendi adaylarıyla girecek olan MHP'de başkan adayı belirleme çalışmaları devam ederken, Mart 2019 seçimlerinde MHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Melih Gökçek'in adı geçti. 

CNN Türk Muhabiri Ünal Kaya bu gelişmeyi şöyle duyurdu:

"MHP lideri Bahçeli ile Melih Gökçek'in görüşmesiyle birlikte netleşmiş olacak. Geçtiğimiz haftalarda da Bahçeli ve Gökçek arasında görüşme olduğu kulislerde konuşulan iddialar arasında bulunuyor. Bugün MHP kaynakları da Ankara adaylarının Melih Gökçek olduğunu duyurdular."

Melih Gökçek sosyal medya hesabı twitter adresinden ittifakın bozulmaması adına verdiği mesajda şöyle dedi:

"YEREL YÖNETİM SEÇİMLERİNDE AK PARTİ/MHP SEÇİM İTTİFAKININ BOZULMASINA KİMLER SEVİNİYOR? SEVİNENLERE BAKIN. YORUMU RAHAT YAPABİLİRSİNİZ. CUMHURBAŞKANLIĞI VE MV SEÇİMLERİNDE İTTİFAK BAŞARI GETİRMİŞTİ. YEREL SEÇİM İTTİFAKINI YAPALIM, KÜRESEL VE YERLİ İŞBİRLİKÇİLERİN OYUNUNU BOZALIM."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)