Meral Akşener; Biz Alan Doldurmak İçin Yola Çıkmadık

Yeni Parti kurmak için çalışmalar içinde bulunan Meral Akşener; medyada yer alan bazı değerlendirmeler kapsamında "MUTLU VE GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE ÇAĞRISIYLA" başlığı altında bir açıklamada bulundu.

Siyaset 03.09.2017, 23:10 03.09.2017, 23:49
Meral Akşener; Biz Alan Doldurmak İçin Yola Çıkmadık

Milliyetçi Hareket Partisi'nden ihraç edildikten sonra yeni bir parti kurulması için yola çıkan Meral Akşener, sosyal medya hesabından bir açıklamada bulunarak, "Biz siyasi yelpazede bir alan doldurmak için yola çıkmış değiliz" ifadelerini kullandı.

"MUTLU VE GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE ÇAĞRISIYLA .." başlığı altında açıklama yapan Akşener, amaçlarının siyaseti sağlıklı alana taşımak olduğunu, rekabetçi siyasi yapıyı yeniden inşa edip Milli iradenin tecellisini sağlayarak, Türkiye'nin entellektüel birikimini zenginliklere taşımak olduğunu belirtti. 

Meral Akşener'in Twitter adresinden yaptığı açıklama şöyle:

Siyasi çalışmalarımızla ilgili olarak, medyada yer alan bazı yorum ve değerlendirmelere yönelik bir bilgilendirme ihtiyacı hasıl olmuştur.

Hareketimizi yerleşik tanımlar ve sloganlar üzerinden okumak doğru tespitlere ulaştırmaz. Biz siyasi yelpazede bir alan doldurmak için yola çıkmış değiliz. Böyle bir tavrı anlamlıda, faydalıda bulmayız. Amacımız; bizzat toplam siyaseti sağlıklı alana taşımak, rekabetçi siyasi yapıyı yeniden inşa edip Milli iradenin tecellisini sağlayarak, Türkiye'nin entellektüel birikimini zenginliklere taşımaktır. 


Aynı zamanda son günlerde şahitlik ettiklerimiz, doğru yolda olduğumuz hususunda bizlere moral vermektedir; "Gazi Mustafa Kemal 'den, Aziz Atatürk'e" geçiş son derece sevindiricidir. Ayakların, Türk Milliyetçiliğinden çekilerek Malazgirt ovasına Otağ kurmaya yönelişi, Kızılelma seslenişi gayet memnuniyet vericidir.

Yapının diğer yüzünden, "Kerkük" sözcüklerinin duyulacak kadar seslendirilmesi bile, tarafımızca memnuniyetle karşılanmaktadır. 

MUTLU VE GÜÇLÜ BİR TÜRKIYE ÇAĞRISIYLA 
 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)