Meral Akşener; Kim Bana FETÖ Üzerinden Sövüyorsa...

Meral Akşener, Sayın Cumhurbaşkanı’na sesleniyorum. Çevresindekilere dikkat etsin. Bana sövenlerin muhtemelen ailesinden birileri FETÖ’cü… Kendisi krtipto FETÖ’cü…

Siyaset 19.09.2017, 19:00
Meral Akşener; Kim Bana FETÖ Üzerinden Sövüyorsa...

Meral Akşener FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın sunduğu Çalar Saat programında kendisiyle ilgili iddialara cevap verdi. Gündeme dair de çarpıçı açıklamalar yapar Akşener'in konuşmasından bazı bölümler şöyle:

MHP'NİN DAVAMI OLMAYACAĞIZ

Yeni partinin genel Merkez binasıyla ilgili konuşan Akşener: "İnsanlar korktuğu için parti binası bulmakta zorlandık. Kraldan çok kralcı türemiş. Biz MHP'nin devamı olmayacağız." Dedi.

7 Haziran seçimlerinde ağır bir iftiraya uğradığını belirten Meral Akşener; "Ucunda ölüm de olsa her şeye hazırım. Bir kadın hakim tarafından beraat ettim."dedi.

YENİ PARTİNİN LOGOSU KINALI EL OLMAYACAK

"Logomuz kınalı el olmayacak. Bu bana ait. Beraber hareket ettiğimiz kadınlarla ortak sembolümüz oldu."

EĞİTİMCİ BİRİYİM

Mesleği eğitimcilik olan biriyim. Her gelen bakan bir reform adı altında değişiklik yaptı. Bunlar içinde sevdiğim, saydığım insanlar var. Mesela sayın Nimet Hanım’ı... Eğitim de böyle bir şey olmaz. Bir karar verilir ve yol seçilir. Bu iktidar döneminde derslik sayısı arttı. Derslik sayısı arttı ama eğitim yerle bir oldu.

Ben kendimi otoriter bir babanın evinde gibi hissetmeye başladım. Bir Cumhurbaşkanı’nın eğitimi olmayan, uzmanı olmayan bir konuda karar vereceği şey değil. TEOG kaldırırsınız MEOG koyarsınız. Neyi hedefliyoruz? Zorunlu eğitimi isterseniz 15 yıla çıkarın.

GARİBAN ÇOCUK NE YAPACAK?

İmam Hatiplere kaydırmak varsa açık ve net konuşun. Sınıfsal geçirgenlik, sosyal adalet vardı. Gariban çocuk ne yapacak? Çalışan çocukların önünü açmak lazım.

Soruyu çalarsan, yapboz tahtasına çevirirsen eğitim içine fitneyi ekmiş olursunuz.

Bir araştırma yapıldı. Sizin ve benim geldiğimiz yerlerden… 

Bir üçgen çizildi. Kader, Umut, Keder… 

Bizim umutlarımız vardı. Parasız yatılı okullarda okudum. Siyasete girmesem, Gündoğdu köyünden çıkmış bir Profesör olacaktım. Şimdi insanlar iş bulamıyor, atanamıyor. 18 yaşında kız, bir kuş olup uçmak istiyor.

TÜRK DEVLETİNDEN ÇEKİNDİKLERİ İÇİN VAZ GEÇMELERİNİ BEKLERDİK

Barzani 16 Nisan referandumda “evet” için çalıştı. İlk iş paçavra asıldı. Dedim ki ne karşılığında "evet" dedi.  Barzani, Türkiye’deki yönetimin manevi borcu olduğunu biliyor. Amerika önce Suriye’de istiyor, özerklik veya bağımsızlığa yakın bir Kürt devleti kurmak istiyor. Büyük devletlerinin tavrından dolayı erteleyebilir. Biz Türk devletinden çekindikleri için bu işten vazgeçmelerini beklerdik.

ZÜBEYDE HANIM NE YAPMIŞ BUNLARA...

VATANDAŞ TEPKİ GÖSTERMELİ


Türkiye’de Atatürk’e, Zübeyde Hanım’a, Cumhuriyet değerlerine sövmenin bedeli yok. Bugünün Başbakanı güçlü olmaya başlayınca, kendisine karşı yapılan en küçük eleştirinin karşılığı sert şekilde verildi. Zübeyde Hanım ne yapmış bunlara? Ne yapmış bu kadın? Bunlara vatandaş tepki göstermeli… Sadece klavye başında olmamalı.

CUMHUR BAŞKANINA SESLENİYORUL...

Kim bana FETÖ üzerinden sövüyorsa, bilsin kripto FETÖ’cüdür.  Sayın Cumhurbaşkanı’na sesleniyorum. Çevresindekilere dikkat etsin. Bana sövenlerin muhtemelen ailesinden birileri FETÖ’cü… Kendisi krtipto FETÖ’cü… Meclis Başkanı’nın damadı nerede? Sayın Cumhurbaşkanı bu mücadeleyi yapamaz. Gitsinler sülaleme, gitsinler köyüme yahu bir kişi yok. Soruşturma geçiren yok, işten atılan yok. Bana sövenler bu kadar iddialı konuşabilir mi?

BENİ GÖRÜŞTÜREN CELAL ADAN'DIR

Gülen ile 1997’de görüştüm. Gizli kapaklı değil. Açık hava toplantısı… İçişleri Bakanıyım; Valiler, Kaymakamlar herkes yanımızda. Görüştüren de o zaman DYP İstanbul İl Başkanı Celal Adan’dır. Bugün MHP’nin Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan. 1995 yılında ilk defa Çiller ile Amerika’ya gittim. Danışmanıydım o zaman… Onun dışında ne görüşmüşlüğüm ne de konuşmuşluğum var. Pasaportum bile yok.

Bir ajans çalışıyor… 

30 isim var çalışılan. Sayın Koray Aydın, bir isim zikretti. O isim benzeri çalışmalar yapılıyor dedi. 

Yorumlar (0)