Alexa

Meral Akşener, Muğla'da "Milli İrade'nin Önemi" panelinde konuştu

Muğla'da Milli İrade'nin Önemi panelinde konuşan Meral Akşener, konuşma yapacağı salon vatandaşları almayınca dışarıda miting yaptı.

Meral Akşener, Muğla'da "Milli İrade'nin Önemi" panelinde konuştu

MHP Genel Başkan adayı Akşener, Muğla'da vatandaşlara hitap etti. Konferans salonuna vatandaşlar sığmayınca konuşmaya dışarıda devam etmek zorunda kaldılar.

Meral Akşener, Milli iradenin önemi isimli bir konferans için buraya geldiklerini spor salonu istediklerini fakat verilmediğini belirterek şöyle konuştu: "Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ederim, burasını bize verdi. Allah onlardan razı olsun; ama gördüğünüz gibi o 600 kişilik salona sığmadık ve mecburen bir arada olmak üzere karşı karşıya kaldık. Allah'ın sopası yok" dedi.

HAYIRCILARA HER TÜRLÜ EZİYET VAR

Bozdağ, Zeybekçi ve Çavuşoğlu'na Almanya ve Hollanda'da salon verilmemesine değinen Akşener; Almanya ve Hollanda'yı kınayarak şöyle konuştu; Çanakkale'de elektrikleri kestiniz, ampulleri patlattınız. Yalova'da iptal ettiniz. Eskişehir'de benzerini yapıyorsunuz. Rize'de salonu vermiyorsunuz. Muhteremler niye demokrasinizle ilgili olarak şaibe yaratıyorsunuz?” ifadelerini kullanarak şöyle devam etti:.“Hayırcılara her türlü eziyet var. Kimimizin elektriği kesilir, kimimizin konuştuğu kürsü yıkılır. Kimisine salon verilmez, kimisi tutuklanmayla tehdit edilir. Hadi gücünüz varsa gelin beni tutuklayın." dedi.

TÜRK TÖRESİNDEN BİHABERMİSİNİZ?

Meral Akşener konuşmasında, Bahçeli’nin başkanlık sistemini gündeme getirmesinin sebebinin koltuk korkusu olduğunu belirtti.Elindeki kınadan rahatsız olanlara da hatırlatmada bulunan Akşener, “Kınanın nesinden şikayetçisiniz? Siz Türk töresinden bihaber misiniz? Kına Türk töresinin çok önemli bir kültürü ve İslami geleneğidir. Bu kararlılığı gösterir. Biz kınamızı yapıp vatanımıza kurban olmaya geldik. Biz vatanımız için ölmeye geldik” şeklinde konuştu.

BARZANİ'Yİ ÜLKEYE DAVET ETTİLER

Barzani’nin Türkiye’ye gelmesi sebebiyle İstanbul ve Ankara Havalimanları’na Kürt paçavrası asılması konusuna da değinen Akşener, “Türkiye Cumhuriyeti’nin semalarında bir paçavra asıldı. Bunun sebeplerini anlamak lazım. Barzani bayrağı asıldı çünkü ‘evet’ oyuna ihtiyaçları var. Bunun için Barzani'yi ülkeye davet ettiler. İkinci olarak; hemen sınırımızda Kürt koridoru kuruldu. Bu bizim kırmızı çizgimizdi. Suriye'de Kürdistan'ın kurulmasını gözlerden kaçırmak için Barzani davet edildi. Barzani’nin özerk bölgesini bu ülkeye kabul ettirmeye çalıştılar. Türkiye’nin dışında bu bayrağı göndere çeken bir başka ülke yok.'dedi.

NİSAN'DA 80 MİLYON KERE HAYIR!

“Biz Mustafa Kemal Atatürk’ün torunlarıyız. Benim bir farkım daha var; ben Gazi Paşa’nın aynı zamanda hemşerisiyim” dedi. “Rejimi değiştirmemeye yemin ettiklerini belirten Akşener; "80 milyon kere ‘hayır’ diyoruz. Bu ülkede kadın cinayetleri, tecavüzler, çocuk gelinler, erkek çocuklarına yönelik saldırılar arttı, bu Türkiye için önemli bir konudur. ‘hayır’ diyerek aynı zamanda bunlara da dur diyeceksiniz. Bu yüzden Atatürk’ün sözüyle ‘kimsesizlerin kimi’ olabilmek için 16 Nisan’da 80 milyon kere hayır, hayır, hayır!” şeklinde konuştu.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE

banner325