Merkez Parti Genel Başkanı Karslı, Sorun Tek Adam Rejimi

Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı,  Mustafa Şentop’un  Erdoğan’ın istediği takdirde Montrö dahil uluslararası sözleşmeleri de tek başına iptal edebileceğine dair açıklamalarına tepki gösterdi. 

Siyaset 26.03.2021, 22:00 26.03.2021, 23:42
Merkez Parti Genel Başkanı Karslı, Sorun Tek Adam Rejimi

Merkez Parti Genel Başkanı Prof.Dr.Abdurrahim Karslı TBMM Başkanı Mustafa Şentop’a tepki göstererek, "tek adamdan kurtulmadıktan sonra bu sıkıntıların altından kalkılamaz" dedi.

Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı, TBMM Başkanı Prof.Dr. Mustafa Şentop’un Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istediği takdirde Montrö dahil uluslararası sözleşmeleri de tek başına iptal edebileceğine dair açıklamalarına tepki göstererek, “Sanki Mustafa Şentop vesilesiyle de Meclis’i tamamen ortadan kaldırdık gibi” dedi.

Meclis’ten oybirliği ile geçen İstanbul Sözleşmesi’nin bir gecede tek bir imza ile geri çekildiğine işaret eden  Abdurrahim Karslı, Türkiye’nin  Cumhurbaşkanı’nın iradesi ile her sözleşmeden çekilebileceğini  iddia eden TBMM Başkanı Şentop’a cevap vererek şunları söyledi;

“Bu sözleri Meclis başkanı söylüyorsa memlekette artık yasama da bitmiştir, yargı da bitmiş demektir. Yürütmede olanlar da zaten fikir beyan edemiyor. Yasama,yürütme ,yargı bir şahsın iki dudakları arasında.Nasıl ki Binali Yıldırım vasıtasıyla Başbakanlık kaldırıldı sanki Mustafa Şentop vasıtasıyla da Meclis’i tamamen ortadan kaldırdık gibi. Yürütmeyi de yasamanın yerine kaim ettiğimize göre yasama ve yargı yok sadece sadece yürütme var, o da tek bir şahsa bağlı deyip Meclis’in ruhuna fatiha okumak gerekir diye düşünüyorum. Sorun tek adam rejimi. Tek adamdan kurtulmadıktan sonra bu sıkıntıların altından kalkılamaz”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)