Mevlana Vakfı'ndan MHP Lideri Bahçeli'ye Teşekkür Mektubu

Faruk Hemdem Çelebi, Mevlevi kültürüne yönelik asılsız ithamlara karşı gösterdiği hassasiyet münasebetiyle Milliyetçi Hareket Partisi Liderine teşekkür etti.

Siyaset 22.09.2021, 13:31 22.09.2021, 13:47
Mevlana Vakfı'ndan MHP Lideri Bahçeli'ye Teşekkür Mektubu

Uluslararası Mevlana Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Hemdem Çelebi, hassasiyetinden dolayı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye teşekkürlerini iletti.

Faruk Hemdem Çelebi'nin, Devlet Bahçeli'ye bir teşekkür mektubu şöyle:

"Bu topraklardaki bin yıllık tarihimizin manevi büyüğü, mutasavvıf, mütefekkir Hz. Mevlana Celaleddin-i Rumi'ye ve Türk-İslam sentezinin başat nişanelerinden olan Mevlevi kültürüne yönelik asılsız, saygısız ve köksüzlüğün batağındaki ifadelere karşı gösterdiğiniz hassasiyet ve direnç için kıymetli şahsınıza, MHP'ye ve Ülkü Ocakları mensuplarına Çelebi Ailesi ve Uluslararası Mevlana Vakfı olarak teşekkür eder kalbi şükranlarımızı sunarız.

Türkiye Cumhuriyeti'ne yapmakta olduğunuz değerli katkıların ve başarılarınızın, manevi büyüklerimizin himmetiyle devamını dileriz."

Devlet Bahçeli'nin geçen günlerde sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımı şöyle:

"Be hey utanmazlar, yarı çıplak semazen nedir? Bu soysuzluk nasıl gösterilmiştir? 7,5 asırlık Mevlevi kültürüne bu saygısızlık nasıl hazmedilecektir? Bu kepazeliği izleyen belediye başkanını geçtik de Kılıçdaroğlu hiç mi utanmamış, hiç mi vicdanı sızlamamıştır? CHP’li İzmir Belediyesi edepsizlik çukuruna devrilmiştir. Bir de çıkmışlar, yarı çıplak soytarıyı, Türkiye’yi 50’den fazla ülkede temsil etmiş bir modern dans sanatçısı ve koreograf olarak tanıtmışlar. Neymiş, modern bir dans gösteriymiş. Batsın sizin modernliğiniz!

CHP yönetimi, köksüzlüğün bataklığına saplanmıştır. Hz.Mevlana ne güzel de söylemiş: “Kiminle gezdiğinize, kiminle arkadaşlık ettiğinize dikkat edin. Çünkü bülbül güle, karga çöplüğe götürür.” CHP çöptedir, nitekim kılavuzları, ortakları, dostları insanlığın yüz karalarıdır.

Son sözüm de serok Ahmet’e. Hz.Mevlana; “kalp denizdir, dil de kıyı. Denizde ne varsa kıyıya o vurur.” Serokun diline vuranlar yozlaşmış ve yosun tutmuş kalbinin eseridir. Türkiye bir musibet tarafından az kalsın felakete uğrayacakmış. Şükür zamanında gereği yapılmış. Bak serok, Amed değil Diyarbakır diyeceksin. İstanbul’u da dünyanın en büyük Türk-İslam kenti olarak söyleyeceksin. Suriye’de federasyon önermen, fiilen Kobanili Ahmet olduğunun delilidir. Haddini bil, haysiyet sahibi ol. Sen ve efendilerin Türkiye’yi geçemez, bunu da unutma.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)