Alexa

Mevlüt Çavuşoğlu: MHP ile yola çıktık huzura geldik...

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "MHP ile yola çıktık, halkımızın huzuruna geldik. Peki bu referanduma hayır diyenler kim? "dedi.

Mevlüt Çavuşoğlu: MHP ile yola çıktık huzura geldik...
banner327

Antalya'nın Finike ilçesindekonuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, MHP ile yola çıktıklarını, halkımızın huzuruna geldiklerini ifade ederek; "Peki bu referanduma hayır diyenler kim?" diye sorarak cevap verdi: "CHP içinde tabanda evet diyen de var hayır diyen de var ama CHP yönetimi hayır diyor. Çünkü biliyor ki yüzde 51 şartı olunca hiçbir zaman cumhurbaşkanlığını elde edemeyecekler. İlk turda olmasa bile ikinci tura gidilecek ve yüzde 51'i alan cumhurbaşkanı olacak. Millet bunları uzun zamandır iktidara getirmiyor 'dedi.

CHP içinde Türkiye'nin güçlenmesini istemeyen çok milletvekili olduğunu dile getiren Çavuşoğlu şöyle konuştu: "PKK'yı destekleyen milletvekilleri var, DHKP-C'li milletvekilleri var. Şu anda askerimize, polisimize, sivillerimize saldıran PKK içinde DHKP-C de var ve DHKP-C üyesi milletvekilleri var. Bunu söylemekten utanç duyuyorum ama CHP içinde ön seçimle seçilmiş DHKP-C'li milletvekilleri var. PKK, DHKP-C hayır derken CHP'nin evet demesi mümkün mü. PKK, FETÖ, DHKP-C ve DEAŞ niye hayır diyor, çünkü bu sistem istikrarı getirecek, Türkiye bugünkü Türkiye'den daha büyük olacak. Büyürse güçlenirse bölemeyecek darbe yapamayacaklar. Türkiye Cumhuriyetinden bırakın bir karış toprak, bir taş bile alamayacaklar çünkü o toprakların altına onları gömüyoruz dağda, şu anda taşın altına gömüyoruz ve biliyorlar ki bir daha oralardan çıkamayacaklar." dedi.

"CHP içinde Türkiye'nin güçlenmesini istemeyen çok milletvekili var ön seçimlerle gelmiş. PKK'yı destekleyen milletvekilleri var, DHKP-C'li milletvekilleri var" dedi.

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2017, 14:57
YORUM EKLE