Alexa

Mevlüt Karakaya: AKP Sahte Milliyetçilik Pozu Veriyor.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, Açıklanan anket sonuçları ve bütün göstergelerin, Milliyetçi Hareket’in tek başına iktidara yürüdüğünü gösterdiğini söyledi.

Mevlüt Karakaya: AKP Sahte Milliyetçilik Pozu Veriyor.
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya MHP Oylarının hızlı bir şekilde yükseldiğini belirtti.

 MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Adana milletvekili adayı Mevlüt Karakaya, MHP İl Başkanı Yusuf Baş’la birlikte Karataş, Yumurtalık, Kozan, İmamoğlu, Feke, Saimbeyli, Tufanbeyli, Aladağ ilçelerini ziyaret etti. Önce teşkilatları daha sonra da partili belediyeleri ziyaret eden MHP heyeti büyük ilgi gördü.

SAHTE MİLLİYETÇİLİK POZU VERİYORLAR

Vatandaşın yoğun ilgisinden memnuniyet duyduklarını kaydeden Karakaya, şunları söyledi: "Açıklanan anket sonuçları ve bütün göstergeler, Milliyetçi Hareket’in tek başına iktidara yürüdüğünü gösteriyor. 1999 seçimlerinde MHP için yüzde 7-10 tahmini yapılıyordu ama yüzde 18’in üzerinde oy alarak iktidara ortak oldu. Şimdi de bilimsellikten uzak, objektif olmayan, gerçek dışı tahminlere baktığımız zaman MHP yüzde 20’lerde gösteriliyor. Ortak kanaat o ki, Milliyetçi Hareket Partisi yüzde 30’ları yakalamış durumda. Dün milliyetçiliği ayaklarının altına aldığını söyleyen AKP zihniyetinin bugün sahte milliyetçilik pozu vermesi, dün ‘kelle’ dediği Çanakkale şehitlerini dahi bugün reklam aracı olarak kullanmasının sebebi de bu yüzden. Gerçek şu ki hiç bu kadar iktidara yakın olmamıştık. Ne yaparlarsa yapsınlar; bu millet, aslı varken sahtesine itibar etmeyecektir. AKP’nin çöküşü, MHP’nin ise çıkışı devam edecektir."

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş ise "Gururla söylüyorum ki şu anda Adana’da en yoğun, en kapsamlı seçim çalışmasını biz yapıyoruz. Evde, sokakta, çarşıda, pazarda; bütün sahada en iri en diri partiyiz. Tabandan tavana bütün katmanlarda bütün mensuplarımız adeta et ile kemik misali kaynaşmış durumda. Allah’ın izniyle yerelde kazandığımız zaferi iktidarla taçlandıracağız." dedi.
Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2015, 11:00
YORUM EKLE