MHP Ala'ya OSLO'yu Sordu!

Milliyetçi Hareket Partisi Ankara Milletvekili Özcan Yaneçeri, Efkan Ala’nın cevaplaması istemiyle Meclis'e şok bir soru önergesi sundu.

Siyaset 04.11.2014, 22:31 05.11.2014, 00:32
MHP Ala'ya OSLO'yu Sordu!
Milliyetçi Hareket Partisi Ankara Milletvekili Özcan Yaneçeri, Efkan Ala’nın cevaplaması istemiyle Meclis'e şok bir soru önergesi sundu.

İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın ‘Sorun PKK ’dan kaynaklanıyor. Oslo’da anlaşmıştık. Oslo’yu PKK bozdu’şeklindeki ifadeyi hatırlatan Yeniçeri, "Bölücü terör örgütü ile hangi konular müzakere edilmiş, hangi tavizler, kimler tarafından, kimlerin talimatı ve hangi yetkilere dayanılarak verilmiştir?" diye sordu.

İşte Özcan Yeniçeri'nin TBMM'ye sunduğu soru önergesi....

03 Kasım 2014 tarihinde Yeni Şafak gazetesinde yayınlanan Çözüm Süreci Stres Testinde başlıklı köşe yazısında İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya ait olduğu iddia edilen ‘Sorun PKK’dan kaynaklanıyor. Oslo’da anlaşmıştık. Oslo’yu PKK bozdu’ şeklinde bir ifadeye yer verilmiştir.

Buradan hareketle;    

1. 03 Kasım 2014 tarihinde Yeni Şafak gazetesinde yayınlanan Çözüm Süreci Stres Testinde başlıklı köşe yazısında İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya ait olduğu iddia edilen ‘Sorun PKK’dan kaynaklanıyor. Oslo’da anlaşmıştık. Oslo’yu PKK bozdu’ şeklindeki ifade bakan Ala’ya mı aittir?

2. Bahsi geçen ifade bakan Ala’ya ait ise Oslo’da bölücü terör örgütü PKK ile yapıldığı ifade edilen anlaşmanın koşulları nelerdir? Oslo’da bölücü terör örgütü ile hangi konularda, nelerin karşılığında anlaşılmıştır?  Bölücü terör örgütü ile hangi konular müzakere edilmiş, hangi tavizler, kimler tarafından, kimlerin talimatı ve hangi yetkilere dayanılarak verilmiştir?

3.  Oslo’da bölücü terör örgütü PKK ile görüşen, anlaşan, anlaşılması talimatını veren, bunu Türk milletinden ve kamuoyundan gizleyen, inkar eden yetkili ve görevliler kimlerdir? Bunlar hakkında 04 Kasım 2014 tarihi itibarı ile yapılan işlemler nelerdir?
Yorumlar (0)