MHP Bizim Baba Ocağımızdır, Benim ve Arkadaşlarımın B Planı Yoktur 

Siyaset 19.04.2017, 15:02 19.04.2017, 15:14
MHP Bizim Baba Ocağımızdır, Benim ve Arkadaşlarımın B Planı Yoktur 

Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı ve MHP Genel Başkan adaylarından Koray Aydın, “Milliyetçi Hareket Partisi bizim baba ocağımız, ana kucağımızdır. Benim ve arkadaşlarımın, B planı yoktur. MHP zemininde siyaset yapmak günden güne zorlaşsa da, bu siyasi zemini yakalama sorumluluğu yine bizlerin omuzlarındadır. Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey hiçbirimize kolay bir başarı vadetmemiştir. Biz ülkücü Türk milliyetçileri olarak bu hüsran tablosu içerisinde rahat olanları rahatsız etmeye devam edeceğiz. MHP tüm asaleti ve kudretiyle mazisi derin ve köklü gönül sarayımızdır.  Dirilişimiz muhakkak ki köklerimizdedir. Unutmayalım, eski Dolmabahçe, yeni gecekondudan evladır.” Dedi.

YETKİ SAHİPLERİ, MAĞLUBİYETİN FATURASINI ÜSTLENMELİDİR

Yaptığı basın açıklamasında MHP Genel Merkez Yönetimini sert bir dille eleştiren Koray Aydın “Referandum sonuçları göstermektedir ki, bu hayırın en gür sesi Türk milliyetçilerinden gelmiştir. Milliyetçi – Ülkücü camia, iradesinin ipoteksiz olduğunu, hak bildiğini haykırmaktan geri durmayacağını bir kez daha kanıtlamıştır. Bu tavır ve dik duruş ciddi bir demokrasi dersidir. İstişaredeki rahmeti aramayanlar, ülküdaşları ile aralarında oluşan uçurumu görmezden gelmeye devam edemezler. Milliyetçi – Ülkücü camiayı geri dönülmez bir yola sürükleyenler, bu yolda yalnız kalmışlardır. Ülkücü, ülkücünün öz kardeşidir anlayışını hiçe sayanlar, eloğlunu el üstünde tutarken, ülküdaşına itibar etmeyenler büyük bir mağlubiyetin de muhatabıdır. Bu mağlubiyetin faturasını yine yetki sahipleri üstlenmelidir.” Şeklinde konuştu.

BİRLİKTE RAHMET, AYRILIKTA AZAP VARDIR

Referanduma yüksek katılımdan dolayı Türk milletine teşekkür eden ve seçimlere şaibe karıştıran kişi ve kurumları eleştiren Koray Aydın, ülküdaşlık hukukunun evet-hayır tartışmalarına terk edilmeyecek kadar kutsal olduğunu ifade ederek birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.

Aydın şöyle devam etti: “Birlik olma bilincindeki rahmeti gözetmeli ve ayrılıktaki azaptan korkmalıyız. Bu sebeple, hiç kimse referandum sonuçlarından pay çıkararak, yörük sırtında kurban kesmeye kalkmasın.

Koray Aydın’ın açıklamasının tamamı şu şekilde: 

“Aziz Türk milleti, değerli vatandaşlarım.

Ülke olarak çok önemli bir dönemeci geride bıraktık.

16 Nisan referandumunda milletimiz, yüksek bir katılımla demokrasiye olan güvenini bir kez daha sergilerken, millet iradesini ağzından düşürmeyenler, şaibeli bir neticenin doğmasına ve bu yüksek katılıma leke düşmesine sebebiyet vermişlerdir.

Fakat aziz milletimiz her şeye rağmen, büyük bir eşitsizliğe, devlet gücünün iktidar propagandasına alet edilmesine ve yetim hakkının sömürülmesine yine de hatırı sayılır bir HAYIR demiştir.

Referandum sonuçları göstermektedir ki, bu hayırın en gür sesi Türk milliyetçilerinden gelmiştir.

Milliyetçi – Ülkücü camia, iradesinin ipoteksiz olduğunu, hak bildiğini haykırmaktan geri durmayacağını bir kez daha kanıtlamıştır.

Bu tavır ve dik duruş ciddi bir demokrasi dersidir. İstişaredeki rahmeti aramayanlar, ülküdaşları ile aralarında oluşan uçurumu görmezden gelmeye devam edemezler.

Milliyetçi – Ülkücü camiayı geri dönülmez bir yola sürükleyenler, bu yolda yalnız kalmışlardır.

Ülkücü, ülkücünün öz kardeşidir anlayışını hiçe sayanlar, eloğlunu el üstünde tutarken, ülküdaşına itibar etmeyenler büyük bir mağlubiyetin de muhatabıdır.

Bu mağlubiyetin faturasını yine yetki sahipleri üstlenmelidir.

Referandum sürecinin ilk gününden itibaren dile getirdiğim gibi, ülküdaşlık hukukumuz evet-hayır tartışmalarına terkedilemeyecek kadar kutsaldır.

Birlik olma bilincindeki rahmeti gözetmeli ve ayrılıktaki azaptan korkmalıyız.

Bu sebeple, hiç kimse referandum sonuçlarından pay çıkararak, yörük sırtında kurban kesmeye kalkmasın.

Bir an bile tereddüt etmeden yeniden dile getiriyorum, Milliyetçi Hareket Partisi bizim baba ocağımız, ana kucağımızdır. Benim ve arkadaşlarımın, B planı yoktur.

MHP zemininde siyaset yapmak günden güne zorlaşsa da, bu siyasi zemini yakalama sorumluluğu yine bizlerin omuzlarındadır.

Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey hiçbirimize kolay bir başarı vadetmemiştir. Biz ülkücü Türk milliyetçileri olarak bu hüsran tablosu içerisinde rahat olanları rahatsız etmeye devam edeceğiz.

MHP tüm asaleti ve kudretiyle mazisi derin ve köklü gönül sarayımızdır.

Dirilişimiz muhakkak ki köklerimizdedir.

Unutmayalım, eski Dolmabahçe, yeni gecekondudan evladır...”

Koray AYDIN

Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı

19, 21, 24 ve 25. Dönem MHP Milletvekili

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442