MHP Çorum İl Başkanı Çetin, Teşkilatların Kapanmasına Tepki Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Bekir Çetin, MHP Genel Merkezinin talimatlarıyla parti kapatmalarına tepki gösterdi.

Siyaset 24.02.2016, 01:10 24.02.2016, 01:40
MHP Çorum İl Başkanı Çetin, Teşkilatların Kapanmasına Tepki Gösterdi
Milliyetçi Hareket Partisi  Çorum İl Başkanı Bekir Çetin; teşkilatların kapatılmasına tepki göstererek, bu tür antidemokratik tasarrufların MHP’yi büyütmeyeceğini, aksine küçülteceğini söyledi.

PARTİMİZİ DAHA İLERİ GÖTÜRECEK ADIMLAR ATILMALI

Çetin, yaptığı açıklamada, MHP’yi ileriye götürecek adımların atılmasını istediğini, bu yöndeki talepler doğrultusunda il teşkilatı olarak olağanüstü kongre talebi içeren dilekçesini genel merkeze ulaştırdıklarını belirtti.

MHP’nin bugünkü oy oranına layık olmadığını ifade eden Çetin, bu gidişatın nedenlerinin acilen araştırılması gerektiğini, güçlenmeyen bir Milliyetçi Hareket Partisi olmaksızın Türkiye’yi daha karanlık günlerin beklediğini ifade etti.

Başkan Çetin, şöyle devam etti:

“Ülkücü hareketin büyük ekseriyetle talebi, Ülkücü iradenin olağanüstü kongrede bir araya gelerek sorunlarını ve sıkıntılarını tartışması, partimizi daha da ileriye götürecek adımların atılmasıdır. İlimizdeki dava arkadaşlarımızın bu yöndeki talepleri doğrultusunda olağanüstü kongre talebi içeren dilekçemizi 542 dava arkadaşımız ile genel merkezimize ulaştırmıştık. Bizler gibi partimizin ufkunu açacağına, iktidara taşıyacağına inandıklarını Siyasi Partiler Kanunu ile parti tüzüğümüzün verdiği hakkı kullanarak açıklayan Aksaray, Kilis, Uşak ve Denizli il teşkilatlarımızın Genel Merkezimiz tarafından feshedildiğini öğrenmiş bulunmaktayız. Bu tür tasarrufları demokrasimiz ve partimiz adına uygun bulmuyoruz. Bunların partimizi büyütmeyeceğine, aksine küçülteceğine inanmaktayız.

1 Kasım Milletvekilliği Genel Seçimleri sonrasında mensubu olmaktan gurur duyduğumuz partimizin çok büyük oranda oy kaybederek eli kanlı teröristlerin siyasi temsilcisi olan bir partinin gerisine düşmesi, bu davaya gönül vermiş dava arkadaşlarımızı derinden yaralamıştır.

yeniçağ
Yorumlar (0)