MHP'de Oktay Vural Krizi mi var?

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezinde havanın iyice gerildiğine dikkat çeken bazı gazeteler genel merkezde milletvekillerinin kurultay'a yönelik hazırlık içinde olduklarını belirtildi.

Siyaset 02.05.2016, 02:10
MHP'de Oktay Vural Krizi mi var?
MHP Genel merkezinde ciddi bir ayrışma olduğu ve milletvekillerinin kurultay çağrısı için hazırlık yaptıkları bildirildi.

MHP'de yaklaşan kurultay öncesinde sıcak gelişmeler yaşandığına dikkat çeken bazı basın organları Balıkesir Milletvekili İsmail Ok'un kurultay çağrısı yapmasından sonra, sırada bir çok milletvekilinin olduğu ifade edildi.  Genel olarak milletvekilleri "kurultaya gidilmelidir" açıklaması yapacakları da gelen bilgiler arasında.

Bahçeli'nin parti içindeki bu girişimlere karşı Şefkat Çetin'i görevlendirdiği ve "tek bir sızıntı dahi istemiyorum" dediği öğrenildi.

Devlet Bahçeli'nin  "kurultay tarihimiz 2018'dir" mesajını veren deklarasyon hazırlattığı. Birçok milletvekilinden red cevabı verdiği hatta Bahçeli'nin en yakınındaki isimlerden biri Oktay Vural'ın "böyle bir bildiriye imza atamamam" demesi genel merkezde şok etkisi yarattığı belirtildi.

Sosyal medyaya da yansıyan bu durum karşısında Genel Başkan yardımcısı Oktay Vural'ın nasıl bir açıklama yapacağı merak ediliyor.

MHP camiasında sevilen ve saygı duyulan isimlerden birisi olan Vural'ın bugün tatmin edici bir  açıklama yapacağı tahmin ediliyor.

Yorumlar (0)