Alexa

MHP'de Son Dakika: Kars Belediye Başkanı'nın istifası istendi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sadir DURMAZ yazılı basın açıklaması yaparak Kars Belediye Başkanı ve beraberindeki 6 meclis üyesinin istifalarının işleme koyulduğunu belirtti. Merak ediliyor, Murtaza Karaçanta kimdir?

MHP'de Son Dakika: Kars Belediye Başkanı'nın istifası istendi

MHP genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, yaptığı yazılı basın açıklamasında; "Partimizin saygınlığına halel getirici tutum ve davranışları nedeniyle Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta'nın partimizden istifaları talep edilmiş ve işleme konulmuştur" dedi.

Ayrıca Kars Belediye Başkanı dışında beraberindeki 6 meclis üyesinin de istifa taleplerinin işleme konulduğunu açıkladı.


Murtaza Karaçanta kimdir, kaç yaşındadır nerelidir? Murtaza Karaçanta'nın neden istendi?

murtaza karaçanta devlet bahçeli istifa

Murtaza Karaçanta kimdir?


1961 yılında Kars'ta doğan Murtaza Karaçanta, Emekli bürokrattır. Karaçanta, emekli bürokrat, muhasebeci ve hesap uzmanı. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nü bitirdi. Sosyal Güvenlik Kurumu Kars İl Müdürlüğü, Mali Hizmetler Müdürlüğü’nden emekli oldu.

Sosyal Güvenlik Kurumu Kars İl Müdürlüğü, Mali Hizmetler Müdürlüğü'nden emekli oldu. Türk Kamu Sen İl Sekreterliği ve işyeri temsilciliği yaptı. Türkiye Azerbaycan ilişkilerinin gelişmesine Kars'tan ve bölgeden katkı sunmak amacı ile Kars Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği'ni kurarak, kurucu başkanlık görevini üstlendi. Kars kültür ve folkloruna hizmet etmek amacı ile Kültür ve Turizm Kars İl Müdürlüğü bünyesinde kurulan Kültür Turizm Derneği'nin yönetim kurulu üyeliğine getirildi.29 Mart 2009 mahalli seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi Kars Belediye Meclis Üyeliği'ne seçildi. Plan - Bütçe, İmar ve Denetim Komisyonlarında görev aldı.Murtaza Karaçanta, evli ve 2 çocuk babasıdır.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2018, 20:49
YORUM EKLE