MHP'den Akşener'e Şok Cevap!

Milliyetçi Hareket Partisi'nden İYİ Parti’nin ilk grup toplantısında medyaya yansıyan ve Meral Akşener’in “Siyasi nezaketi bilirim. Ama partimize ve namusuma dil uzattılar" şeklindeki açıklamalarına yanıt geldi.

Siyaset 09.07.2018, 16:26
MHP'den Akşener'e Şok Cevap!

Meral Akşener'in "Partimize ve namusuma dil uzattılar" sözlerine MHP'den açıklama geldi.yapılan açıklamada; "Akşener’in namusuna kimin, nerede, hangi iftirayı attığı meçhul" denildi.

İYİ Parti’nin ilk grup toplantısında medyaya yansıyan ve Meral Akşener’in “Siyasi nezaketi bilirim. Ama partimize ve namusuma dil uzattılar" şeklinde yapılan açıklamalarına  MHP Genel Merkezi’nden yanıt verildi.

MHP Suç Duyurusunda Bulunmayı Düşünüyor

MHP lideri Devlet Bahçeli’ye yakın kaynakları tarafından yapılan açıklamada, Akşener’in namusuna kimin, nerede, hangi iftirayı attığının meçhul olduğu belirtilerek, "Siyasi ahlakımız, vicdani ve insani vasfımız hiç kimsenin böyle bir zan ve töhmet altında bırakılmasına razı gelmez, onay vermez. MHP, medyaya yansımayan böylesi ağır bir suçlamanın aydınlığa kavuşması için konuyla ilgili dedikodu yapan birkaç İP’li milletvekili hakkında ve bahsedilen 2015 yılındaki kaset olayının derinleştirilerek aydınlatılması konusunda suç duyusunda bulunmayı tartışmakta ve düşünmektedir."denildi.

"Akşener, ne zaman partisinin genel başkanlığından ayrılmayı düşünüyor?"

MHP’ye ve liderine yönelik iftiranın ağırlığı dikkate alındığında bunu kaçınılmaz bir zaruret olarak değerlendirdikleri belirtilen açıklamada; "İYİ Parti’de her şeye rağmen fedakarca çaba ve çalışmalar gösteren, bir vesileyle içimizden kopmuş arkadaşlarımızın gayretlerinin gerisinde kalmış Akşener, ne zaman partisinin genel başkanlığından ayrılmayı düşünüyor? Bunu merak ediyor ve sormak istiyoruz" ifadelerinde bulunuldu.  

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)