MHP'den Flaş Açıklama! Ceza indirim infaz yasası yolda

Miliyetçi Hareket Partisi Grup Başkan Vekili Erkan Akçay, canlı yayında ceza indirim infaz yasasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Akçay, ceza indirim yasasın Aralık ayından önce çıkabileceğini belittti.

Siyaset 01.10.2019, 16:45 06.11.2019, 01:27
MHP'den Flaş Açıklama! Ceza indirim infaz yasası yolda

Ceza indirim infaz yasası ile ilgili açıklama yapan MHP Grup Başkan Vekili Erkan Akçay, canlı yayında ceza indirim infaz yasasının Aralık ayından önce çıkabileceğini ifade etti.

Afla ilgili açıklamaların üst üste yapıldığı bu günlerde Cezaevlerinde binlerce mahkûm ceza İnfaz düzenlemesi ve yargı paketinden çıkacak affa odaklanırken yine binlerce mahkûm yakını tarafından heyecanla beklenen bir konu oldu.

MHP Grup Başkan Vekili Erkan Akçay, "2. yargı paketinde infaza ilişkin, şartlı ceza indirimine ilişkin kanun teklifi birlikte değerlendirilerek Meclis'e sunulacak" dedi.

Bir özel kanalda Erkan Akçay şunları söyledi:

"AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı'nın da açıklamaları var. Aralık ayından önce çıkacağını ümit ediyoruz. İç tüzük değişikliklerinin yapılmasını gerektiğini biz söyledik. Bütçe Genel kurulu zaten Aralık 15' ne kadar gelmiş olur, pek çok kanun da çıkabilir. Ama bu bizim ilk önceliğimiz, Genel kurul'da 2. yargı paketinin sunulmasını bekliyoruz" dedi.

AF YASASI

MHP, af teklifini Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na daha önce sunmuştu. Söz konusu tasarı yasalaştığı takdirde, 19 Mayıs 2018'den önce işlenen suçlarda geçerli olmak üzere 162 bin 989 kişi aftan faydalanacaktı.

Yorumlar (1)
Aytenzoral 2 yıl önce
TCK 81 MADDEYİ canilerden ayırın başka bişey istemiyorum Bizim Ailemiz yokmu kadiniz keyfî kararlarla yuvam yıkıldı bunca aile ne olacak?