MHP'den Yeni Af Açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Af ile ilgili, "Biz verdiğimiz bu teklifin arkasındayız" dedi.

Siyaset 01.01.2019, 14:49 01.01.2019, 15:03
MHP'den Yeni Af Açıklaması

Af ve ceza indirimi ile ilgili çalışmalara devam ederken Erkan akçay, sözlerinin arkasında olduklarını çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Meclis'e sundukları af yasa teklifinin takipçisi olduklarını ifade eden MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, "Biz verdiğimiz bu teklifin arkasındayız. 'Şu gün, bu saat' Meclis gündemi çerçevesinde, bütün siyasi aktörlerin gündemi çerçevesinde, ortak mutabakat çerçevesinde çıkabileceğini, çıkması gerektiğini düşünüyoruz." dedi.

ŞU GÜN BU SAAT DEMEK MÜMKÜN OLMAZ!

Akçay, MHP'nin seçim beyannamesinde de yer alan ve çeşitli suçlardan hüküm giyen tutuklulara af getiren yasa teklifinin arkasında ve takipçisi olduklarını ifade ederek, "Biz af konusunda teklifimizi verdik. Meclis'e sunduk. Önümüzdeki süreç içerisinde ille de motamot değil de, uzlaşılarak çıkmasından yanayız. Bu çerçevede biz verdiğimiz bu teklifin arkasındayız. 'Şu gün, bu saat' demek mümkün olmaz. Meclis gündemi çerçevesinde, bütün siyasi aktörlerin gündemi çerçevesinde, ortak mutabakat çerçevesinde çıkabileceğini, çıkması gerektiğini düşünüyoruz. O konunun da takipçisiyiz. Milletimizi ilgilendiren her mesele, bizim yerel seçim beyannamemizde olacaktır" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
Kader 2 yıl önce
Bir an önce ceza indirimi yasalaşması no istiyoruz deniyor 50 mv le yasayı çıkarmamız mumun olmaz bu vadi verir Ken kaç m.v vardı sn büyüklerimiz a partisi bi kanun sunuyor max bir hafta TBMM geçiyor ..
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P