Alexa

MHP Eskişehir mitingi...

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Partisinin düzenlediği Eskişehir mitinginde konuştu.

MHP Eskişehir mitingi...

 Devlet Bahçeli'nin Kayseri mitingini satır başları...


Başbakan yanlışta ısrar ettikçe batıyor. Yoksulluk sürekli artış gösteriyor. 76 milyonun yüzde 59'u bir başka ifadeyle 44 milyonu yoksulluk çizgisinin altında. 13 milyon ise açlık sınırının altındadır. Bu iktidar döneminde 11 yıllık sürede gelişmişliği ve hayat seviyesinin düzeldiğinin işareti değildi. BU Türkiye kaynaklarının bir başkaları tarafından sömürülerek rant ekonomisi ile akrabalar yandaşlar hanedanlar tarafından nasıl sömürüldüğünün işaretidir.

2014 ÖZERKLİK YILI OLACAK

Bu aynı zamanda Türkiye üzerinde oynanacak olan büyük oyunları da senaryo halinde uygulamak demektir. Açılım denen zırva Türkiye için ihanet yolu olmuştur. Oslo'dan başlayan İmralı'da duraklayan ve Kandil'de sonuçlandırılmak istenen bu ihanet yolu güçlenerek devam etmektedir. Şimdi 2014 yılı özerklik yılı olarak ilan edilmek istenmektedir. 30 Mart’tan sonra bu talepler ayyuka çıkacaktır. Erdoğan’ın TBMM’de gece gündüz sayısal çoğunluk ile çalıştırdığı milletvekilleri çıkan yasalara ne kadar muhalefet edilse de hiç birini dikkate almayın bundan hareketle bazı yasalar çıkarılmıştır. Bunlar Türkiye’yi felakete sürüklemiştir.

BUNUN HESABINI BİR GÜN VERECEKSİN ERDOĞAN!


Bunların hepsi neden yapılmaktadır. Bu bizi nereye götürecektir. Milli ve manevi değerlerimizin cumhuriyetimizin kazanımlarının ne hale getirildiğini görmekteyiz. Bu kadar risk altındayken bütün komşular ateş içindeyken ve Türkiye yavaş yavaş ısıtılırken Erdoğan 36 etnik unsurda neden ısrar ediyorsun. Bunların tamamını neden sayamıyorsun. Andımız'ı kaldırmak sana ne fayda sağlıyor. Türküm doğruyum çalışkanım demek seni neden rahatsız ediyor. Yaşları 7 ile 12 yaş arasındaki çocuklarımız Türküm doğruyum çalışkanım yerine ne desin? Hırsızım çalarım soyarım mı desin! Bu nasıl bir iştir! Türkiye'nin dağında toprağında ovasında şehirlerimizin parklarında kamu kurumlarının önlerinde Ne mutlu Türküm diyene diye güzel bir söz var. Neden rahatsız oluyorsun. Yerleşim isimlerinin değiştirilmesi için önce alan temizliğine mi girdin. İhanet yoluna mı girdin. Ama bunu herkes bilsin yarın da Aydın'a geliyormuş. Buradan söylüyorum. Bunun hesabını bir gün vereceksin Recep Tayyip Erdoğan.

YA YÜCE DİVANA GİDERSİN YA ÜLKEDEN KAÇARSIN

Ne Mutlu Türküm Diyene sözünü senin ikamet ettiğin evin karşısına yazdırmazsam namerdim diyorum. Sayın Erdoğan yandaşlarına diyor ki bunlar nasıl iktidar olacak ki diyor. Benim diyor evimin önüne bunu yazacaklarmış. Sen nasıl iktidar oldunsa Cenabı Allah'ın büyük bir lütfuyla Milliyetçi Harekete de iktidar nasip olacaktır. Sizin uygulamalarınızın başından itibaren milli devlete üniter yapımıza 1000 yıllık kardeşliğimize zarar veren ne kadar yasa varsa iktidarımızın ilk üç ayında alayı silinecektir. Sayın Erdoğan o günleri de göreceksin. Ya yüce divana gitmen ya da kalkıp Türkiye'de kaçman çok yakındır.

BUNLARIN HEPSİ TÜRKİYE'Yİ SOYMAK İÇİN ÇETELEŞMİŞLER


17 Aralık bir dönüm noktasıdır. 41 kişi tutuklandı. Belediye başkanı var Halk Bankası genel müdürü var dört tane bakanın oğlu var... Bunların arasında İran'dan gelme ne idüğü belirsiz bir adam var. Bunların hepsi Türkiye'yi soymak için çeteleşmişler. Bunların tutuklanması tam 74 gün sürdü. Hepsi tahliye edildi. Şimdi kalkmışlar 7 aydan beri yargıtaya gerekçe yazılmadığı için cezaevinde bulunan ve beş yıllık süreden dolayı tahliye edilen insanların çektiği eziyetlerin binde birini çekmediler...

BAŞBAKAN TAŞIMALI MİTİNGLER YAPIYOR

Erdoğan bu yolsuzluk olayı sanki yokmuş ve hepsi iftira imiş ve arkasında da bazı paralel devlet bazı alçaklar bazı haşhaşiler inlerde saklananlar var gibi vesaire vesaire Başbakan'a yakışmayan üsluplarla kendisini kurtarmaya çalışmaktadır. Üslubu kabalaşmış ve ne yapacağını düşünen bir Başbakan var. TOKİ'nin imkanıyla taşımalı mitingler yapıyor.

BÖYLE BİR REZALET TÜRKİYE CUMHURİYETİ BAŞBAKANINA AİT OLAMAZ

Bir gün var ki o günü unutmamak lazımdır. O da şudur. Yolsuzluk ve rüşvet olayı 17 Aralık 6.30 ile 7.30 arasında olunca... Saat 8'den sonra bir Baba-oğul konuşması var. Bu çok iğrençtir rezalettir. Allah vere de doğru çıkmaya. Başbakan bu montajdır diyor. Kararlılıkla söylüyorum. Keşke montaj olsa. Böyle bir rezalet Türkiye cumhuriyeti devletinin başbakanına ait olamaz.

AKİLLER NEDEN ÇIKIP YOLSUZLUK VE RÜŞVETİ ANLATMIYOR

Şu 63'lük akiller vardı. Neredesiniz şmdi. Türkiye'ye bölmeye yönelik ihaneti anlatırken devleti tüm imkanlarıyla Türkiye'yi dolaşıp halkı anlattınız. Niye kalkıp da yolsuzluk ve rüşveti anlatmak için sokağa çıkamıyorsunuz. Kimsiniz siz? Bu hırsızlığın içerisinde neredesiniz? Bunların içinde sanatçı var. Bunların içinde kültür adamı aydın var... Besleme bir takım insan var. 63'lük rezillik olarak Türkiye'yi dolaştınız. Şimdi neredesinzi? Yolsuzluk ve rüşvetten hiç mi haberiniz yok. İmralı canisinin hayatını biliyorsunuz da şimdi kalkıp o günler bülbül gibi konuşurken şimdi niye sessiz kalıyorsunuz. 63 Akiller gelebiliyor musunuz Türkiye'nin her tarafına Erdoğan'ın masum olduğunu sütten çıkmış ak kaşık olduğunu ihanet yapıldığını paralel devlet diye anlatmaya hazır mısınız var mısınız böyle bir çalışmanın içinde?

TÜRKİYE'DE ARAP BAHARI YAŞANMA TEHLİKESİ VAR

Türkiye iyiye gitmiyor aziz vatandaşlarım. Fazla bu soğukta sizi tutmak istemiyorum. Ama bir konu daha var. Türkiye gerildi. Türkiye'de öfke artmaya başladı. Türkiye yavaş yavaş sosyal hareketlilik için kımıldıyor. Şu seçimlere 17 gün var. Olaylara baktığımız vakit Türkiye bir felakete sürükleniyor. Yolsuzluk ve rüşvet olayları demorkasi içinde iktidarı değiştirir diktatörleri yıkar. Yolsuzluk ve rüşvet otoriter rejimleri ortadan kaldırır. Halkı ayaklandırır kışkırtır. Türkiye'de rejim değişikliğine kadar gidebilir. Bunların hepsi kendi fikrimiz ve değerlendirmemiz değildir. Yaşadıklarımız tanık olduklarımızdır. İşte en son Arap baharında bunlar hep ortaya çıktı. Mısır'da 33 yıl bulunan Hüsnü Mübarek yolsuzluk ve rüşvetten dolayı ihtilalle görevden alındı ve şimdi müebbet ceza aldı. Tunus'ta 27 yıl ülkeyi yöneten Bin Ali eşiyle beraber yükte hafif ne varsa alıp kaçtı. Libya'da tek adam olarak ülkeyi yöneten Kaddafi iç savaşta linç edilerek hayatını kaybetti. Ukrayna'nı görüyorsunuz neler oluyor. Bütün bunların hepsinin Türkiye'de yaşanmsı doğru değildir. Türkiye bu yola sapmamalıdır. Yolsuzlukla mücadele demokrasi içinde sonuçlanmalıdır. Bu olmadığı ve bu inat devam ettiği takdirde savcıları kıyar 8 bin polisi dağıtır şimdi de öğretmenleri dağıtarak tek adam olmak hevesinden vazgeçmezse Allah muhafaza bazı çevreler provokatörlük yaparsa ve pusu kurmuş PKK ve yandaşları özerklik safsatasıyla her tarafta kendini gösterirse Türkiye'nin geleceğini hep beraber görmeliyiz.

AKP'YE OY VEREN KARDEŞLERİM ERDOĞAN'I UYARINIZ

AKP'ye oy vermiş kardeşlerim bu gafletten çıkınız Recep Tayyip Erdoğan'ı uyarınız. Bu yanlış gidişatı söyleyiniz ve kendisine çeki düzen vermesini söyleyiniz. MHP olarak bunu istemiyoruz. Ülkemizi felakete götüreceği endişesini taşıyoruz. Çünkü biz milletimizi seviyoruz. Yolsuzluk ve rüşveti kimsenin kabul etmeyeceğine inanıyoruz. Onun bir toplumsal hastalık olduğunu biliyoruz ve yaşıyoruz. Hal böyle olunca bir çıkış yolu bulmalıyız. Çıkış yolu mutlaka demokrasi içinde olmalı. Sandıkta olmalı. Sokakta değil sandık tercih edilmeli. Sokak karanlıktır felakettir. Sokak kirlidir kanlıdır. Türkiye'yi sokaklara çekmek isteyenler Türkiye'yi mahvetmek isteyenlerdir. Bu çok dikkate alınmalıdır. Bu gerçeği önce Recep Tayyip Erdoğan sen görmelisin. Türkiye'yi balla kaymakla avutma. Onla besleniyormuş muhterem zat. Evde bir milyar dolar varken Türkiye'de bal kaymağı kimin yediği görülüyor zaten. Bu tahriklere kapılmayalım. Demokraside nasıl çözeceğiz? Milli İrade ile. Seçimle olacak. Seçim hangi günde 30 Mart'ta... Haydi alağımız sandığa gidelim.


Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2014, 15:52
YORUM EKLE