Alexa

MHP Iğdır Milletvekili OĞAN’ın Tıp Bayramı Mesajı

MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN’ın 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı

MHP Iğdır Milletvekili OĞAN’ın Tıp Bayramı Mesajı
MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN’ın 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı

Tıp Bayramı, insanı yaşatmayı ve insanın acısını azaltmayı, insanlığa daha sağlıklı bir yaşam sunmayı ilke edinen, can kurtarıcılarımız başta doktorlarımıza ve tüm sağlık çalışanlarına olan minnet borcumuzu hatırlamak ve hatırlatmak için önemli bir gün olmuştur.
 
Sağlık hizmetlerinin ülkemizde en üst seviyeye çıkarılması için gayret gösteren ve bu uğurda büyük özveriyle çalışan sağlık personelleri en kötü günümüzde yanımızda olanlardır. Fakat AKP hükümetinin toplumun rızasının aksine çalışan politikaları, sağlık sektörünü de fena halde etkilemektedir. Üniversite kontenjanlarındaki kontrolsüz artış tüm alanlardaki üniversite eğitimini kalitesizleştirdiği gibi tıp alanını da vurmuştur. Her hizmeti ticaretleştiren AKP, “performans sistemi” ile hasta sağlığı, hekim güvenliği, tıpta bilimsel gelişim ve daha birçok konuda milletimizi çok zor durumda bırakacak bir sisteme daha imza atmıştır. Dünya Sağlık Örgütü bir hasta için en az 15 dakika ayrılması gerektiğini vurgularken AKP, bu sistemle milletimize 3 dakikayı bile çok görmekte; puanlama ile ciddi ameliyatların yapılma oranını azaltmakta ve uzun süreli, zorluk derecesi yüksek müdahaleleri adeta cezalandırmaktadır. Bütün bu gelişmeler devam ederken yarım yamalak hazırlanan “Tam Gün Yasası” ile tıp alanında işler içerisinden çıkılmayacak bir hal almıştır.
 
Tüm bunlara rağmen hükümet, sadece sağlık personelinin çalışma saatlerinin düzeltilmesi gibi naçizane taleplerine değil, milletimizin tüm istek ve ihtiyaçlarına kulak tıkamaktadır. Iğdırımızda artan kanser oranları görmezden gelinmekte ve bir an önce yapılması gereken kanser hastanesi konusunda hala adım atılmamıştır. AKP Iğdırımızı da adeta kanser hastalığına teslim etmiştir. Milliyetçi Hareket, milletimizin ve sağlık sektörünün içinde bulunduğu bu durumu görmekte ve hesabını sormak için gün saymaktadır. Ulu Önder ATATÜRK’ün “Beni Türk hekimlerine emanet ediniz” sözleriyle de vurguladığı gibi, Türk hekimlerine güvenimiz ve inancımız sonsuzdur.
 
Bu düşüncelerimizle, her şeye rağmen kutsal görevlerini yerine getirmek için insanüstü çaba gösteren tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını içtenlikle kutlar, emeklerinden dolayı teşekkür eder, sevgi ve saygılarımızı sunarız.
Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2014, 23:07
YORUM EKLE