MHP İl Başkanı Erzin, Aday

MHP Gaziantep İl Başkanı Mustafa Erzin, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylığını açıkladı.

Siyaset 04.11.2013, 21:10 04.11.2013, 21:25
MHP İl Başkanı Erzin, Aday

MHP Gaziantep İl Başkanı Mustafa Erzin, il binasında düzenlediği basın toplantısı ile büyükşehir belediye başkanlığı için aday olduğunu açıkladı. Erzin, 2 Kasım tarihinde yapılan Kayseri 2. Etap Aday tanıtım toplantısı ile Mhp Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını genel merkezin aldığı karar ile koyduğunu açıkladı. Seçildiği taktirde şehrin her kesiminin sorunlarının çözüleceğinin bilgisini veren Erzin, “AKP’nin ve oluşturulan suni gündemlerin altına saklanan Gazi şehrimizin devasa sorunları, bundan sonra bizim sorunlarımız olacak. Meslek odalarının, Gaziantep yönetimine katkısı artırılacak. Sivil toplum kuruluşları, Gaziantep yönetiminde söz sahibi olacak. Hanımefendilerin estetik bakışıyla, Gaziantep daha yaşanabilir hale getireceğiz.” dedi.

Gaziantep’in en temel sorunu eğitime çözümler üreteceklerini vurgulayan Erzin, 12 Eylül sonrası 3 dönem Chp ile 2 dönem Akp ile yönetilen Gaziantep halkının bu dönem yetkiyi MHP’ye vereceğine inandığını kaydetti.

ŞAMİL TAYYAR MİLLETVEKİLLİĞİNİ BECEREMEDİĞİNİ DÜŞÜNÜYOR DA İSTİFA ETMEK İÇİN SEBEP DÜŞÜNÜYOR

'Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar’ın İslahiye ilçesini Ak Parti alamadığı takdirde istifa ederim' sözleri karşısında Erzin şunları kaydetti: “Şamil Tayyar herhalde milletvekilliğini bırakacakta istifa etmek için zemin geziyor. Oyumuz şu kadar olmazsa istifa ederim, İslahiye’yi kazanamazsam istifa ederim, şu olmazsa istifa ederim herhalde zaten milletvekilliğini beceremediğini düşünüyor da istifa etmek için sebep düşünüyor.”

Şuan itibariyle Gaziantep’te 4 ilçede MHP’nin lider olduğunu söyleyen Erzin, yapılan son anket çalışmalarında MHP’nin yüzde 10 oranında oylarını arttırdığını dile getirdi.

Kısa vadede Suriye’de çözüm görülmediğine değinen Erzin, meselenin Gaziantep’i her alanda tehdit edeceğini belirtti. 
Yorumlar (0)