MHP İl Başkanı Karapıçak'tan 19 Mayıs Kutlama Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutladı.

Siyaset 18.05.2020, 16:26 18.05.2020, 16:41
MHP İl Başkanı Karapıçak'tan 19 Mayıs Kutlama Mesajı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlayan MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak; Bu kutlu mücadelenin Samsun’dan başlamış olması Samsunlu olarak bizlerin de gurur kaynağı olduğunu belirtti.

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak'ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama mesajı şöyle:

19 Mayıs, yorgun ve fakir düşmüş bir milletin vatanını sahiplenerek, geleceğini yeniden şekillendirmeye giriştiği kutlu bir günün adı olmuştur.

Bugün 101. yılını kutlayacağımız, Atatürk’ün Samsun’a çıkarak milli mücadele ateşini yakması ile başlayan kıvılcımın, dünyada emsali görülmemiş bir kurtuluş, varoluş, diriliş hareketine dönüşmesi ve alevlenerek, emperyalizme karşı dünyadaki ilk zaferine dönüşmesiyle yeni Türkiye’nin kurtuluşuna giden yolun önünü açmıştır.

Tüm dünya milletlerine ilham olmuş, bu ilhamla dünya tarihini değiştirmiş bir ruhun, kıvılcımdan alev topuna dönüşmesi Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile onlara inanmış yüce Türk Milleti sayesinde olmuştur.

Bu kutlu mücadelenin Samsun’dan başlamış olması Samsunlu olarak bizlerin de gurur kaynağıdır.

Türkiye Cumhuriyeti’ni çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak ve bizden sonraki nesillere teslim etmek en büyük görevimizdir.

Bu görevin bilincinde bir Samsunlu olarak; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

Abdullah Karapıçak
Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)