Alexa

MHP il başkanına saldırı

Malatya İl Başakın Arif Yıldız mükerrer oy kullanıldığı ihbarı aldıktan sonra yöneticilerle birlikte Sütlüce İlçesine gitti. Dönüşte arçları saldırıya uğradı.

MHP il başkanına saldırı
 Malatya İl Başakın Arif Yıldız  mükerrer oy kullanıldığı ihbarı aldıktan sonra yöneticilerle birlikte Sütlüce İlçesine gitti. Dönüşte arçları saldırıya uğradı.

 Olayda araçta hasar oluşurken araçta bulunan 1 MHP'li ise atılan taşlardan dolayı yaralandı.Malatya'nın Yeşilyurt ilçesine bağlı Sütlüce Mahallesi'nde nüfus cüzdanı kullanılmadan mükerrer oy kullanıldığı ihbarını alan MHP İl Başkanı Arif Yıldız beraberinde bazı yöneticilerle birlikte Sütlüce'ye gitti. Burada oy kullanma işlemlerini yerinde inceleyen Yıldız, listede kullanılan oyların karşısında birbirine benzeyen imzaların atıldığını ileri sürerek sandık başkanı ile tartıştı. İddiaya göre sandık başkanının da İl Başkanına bağırması ile ortam gerildi. Edinilen bilgiye daha sonra aracına binen MHP'li başkan ve yanındakiler bir grup kimliği belirsiz kişini taşlı saldırısına uğradı. Olay sırasında araçta hasar oluşurken araçtaki bir kişi de atılan taşlar nedeniyle yaralandı. Olayın ardından Sütlüce'ye çok sayıda polis ekibi sevk edilirken mahallede gerilimin sürdüğü belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2014, 18:23
YORUM EKLE

banner307

banner313