MHP İzmir Teşkilatından 7 istifa

Milliyetçi Hareket Partisi'nin izmir il teşkilatında istifalar ardı ardına geldi.

Siyaset 06.11.2015, 20:14 06.11.2015, 20:29
MHP İzmir Teşkilatından 7 istifa
MHP İzmir il başkan yardımcıları Hakan Ürün, Mehmet Koyukan, Alpay Gökmen, Cumhur Tüzemen, Mustafa Karakuş, Rıza Dönmez ile İl Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Gökçedağ görevlerinden istifa etti.

MHP'den 7 istifanın geldiği izmir'de '5 ayda 2 vekil kaybedip oyları düşürüyorsak bu koltuklara yapışmanın anlamı yok. Seçim yenilgisinden sorumluyuz' dendi.

İstifa edenler Yaptıkları yazılı basın açıklamada, şunları söyledi:

Milliyetçi, ülkücü camia dipsiz kuyudur.

"Demokrasilerde kural bellidir. Başarısız olan gitmeli yerini yenilerine bırakmalı. Parti bizim şahsi malımız değildir. İnsanların güvenini kaybettik. Bize inancın umudun güvenin kaybolduğu ortamda bulunduğumuz koltuğa yapışmak değil koltuğu hak edenlere bırakmak yakışır. Bu koltuklara koltuktan güç alanların değil güç verenlerin oturması gerekir. bu koltuklara bizden daha sosyal, daha çalışkan bu ülkenin insanlarını daha mutlu edeceğine inanan, halktan olan aynı dili konuşan, projeleri olan katkı koyan, atak, yaratıcı, halkla bütünleşen, ortak akla saygılı anlaşılır ülküdaşlarımız oturabilsin diye genç ve yeni fidanlara yol açıyoruz. Milliyetçi, ülkücü camia dipsiz kuyudur. İmkan verildiğinde kendi içinden cevherler çıkaracak kapasitededir. Ülkenin içinde bulunduğu karamsar ortamdan ülkeyi yine milliyetçi ülkücü camia aydınlığa çıkaracaktır. Allah’tan başka hiçbir kuvvet bizi partimizden koparamayacaktır."

Tüzük gereği MHP’de 32 kişilik yönetimde istifa eden 7 kişinin yerine yedek üyeler geçecek.

Yorumlar (0)