Alexa

MHP Keçiören Adayı Samanyolun'da konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) Keçiören Belediye Başkan adayı Mehmet Ali Tanrıverdi Samanyolu televizyonunda Burcu Şentürk'ün program konuğu oldu.

MHP Keçiören Adayı Samanyolun'da konuştu
banner327
 Kendisini bildiğinden beri Ülkücü olduğunu,Genç yaşlarından itibaren MHP kadrolarında yer aldığını ve çeşitli kademelerde görev yaptığını belirten Tanrıverdi: “Bu çizgimi hiçbir zaman ve hiçbir şekilde değiştirmedim. Milliyetçi Çalışma Partisinden 1987 yılında Ankara milletvekili adayı oldum. 1994-1999 yılları arasında Keçiören Belediyesi Meclis Üyeliği, Ankara Büyükşehir Belediyesi MHP Grup Başkanlığı ve Ankara Ticaret Odası Meclis Üyeliği yaptım. Halen Milliyetçi Hareket Partisi MYK üyesiyim.dedi.


Yaklaşık 45 yıldır Keçiören’de oturduğunu söyleyenTanrıverdi: “Keçiören artık bizim evimiz, yuvamız; onunla beraber büyüdük, onunla beraber nefes aldık. Artık Keçiören’in nerede ne sorunu var, nasıl halledilebilir bunları ezbere biliyoruz”dedi.

Başkan Adayı Tanrıverdi; Keçiörende ki aksaklıkları gördükçe içi yandığını belirterek Keçiören’in gurur kaynağı olduğunu her ne yapılması gerekiyorsa en güzelini yapacaklarını belirterek projelerinden bahsetti.

 

ENGELSİZ YAŞAM

 

İlk Projelerinden birisinin engelsiz olduğunu belirterek: ”Engelli vatandaşlarımızı hayata kazandırmak için Keçiören’de hayatın önündeki tüm engelleri kaldıracağız. Engelli vatandaşlarımızın hayata katılmalarını kolaylaştırmak için eğitim ve hizmet amaçlı her türlü desteği sağlayacağız. Türkiye’deki ilk ve tek Engelli Seçim Bürosunu biz açtık; “Engelsiz Seçim Bürosu” adını verdiğimiz bu seçim büromuz engelli vatandaşlarımız tarafından yönetiliyor ve engellilere hizmet veriyor.” dedi.

 

Gülümseyen yüzlerini Keçiörenlerden eksik etmeyeceklerini belirten Tanrıverdi: “Hiçbir eli geri çevirmeyen cömertlikle ve darda kalanlara Hızır gibi yetişen inançla değer kazanır; bu sebeple vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını önceden tespit edip kimseyi rencide etmeden yardım etmek temel hedefimiz olacak.”dedi.

 

HİLAL KART

 

Yardımları sadece “doğal gazı olan eve kömür vermek” gibi halkın ihtiyacı olmayan ürünleri dağıtarak yapmayacaklarını ifade ederek: “Sosyal yardımları “hilal kart” uygulamamız ile denetim altına alacağız. Hilal Kart ile ihtiyaç sahiplerinin kendi alışverişini ihtiyacına göre belediyenin verdiği kartla yapmasını sağlayacağız. Böylece kimseyi rencide etmeyeceğiz. Seçimden seçime vatandaşı hatırlayan belediyecilik ile bir yere varmak mümkün değildir. Biz iyi günde de kötü günde de vatandaşımızın yanında olacağız.” dedi.

 

 AİLELERİN AKILLARI ÇOCUKLARINDA KALMAYACAK

 

Okullara her türlü desteği vereceklerini belirten Tanrıverdi: Çocuklarımız bizim geleceğimizdir onların ihtiyaçları bizim öncelikli problemimiz olacaktır. Aileler çocuklarını okula gönderdiklerinde merak etmeyecekler, akılları orda olmayacak. 
Bununla beraber Keçiören’de oturup üniversitede okuyan ihtiyaç sahibi ailelere eğitim desteği sağlayacak, üniversite öğrencilerine ihtiyaçları doğrultusunda yardım edeceğiz.”dedi.

Tanrıverdi şöyle devam etti.

 


-İlçemizin altyapı projelerini geleceğe yönelik uzun vadeli bir biçimde yeniden düzenleyeceğiz. Altyapı projelerini üç beş ay idare edecek şekilde değil, bir daha yıllarca yenilenme ihtiyacı olmayacak şekilde projelendirip uygulamaya koyacağız.

-Keçiören’deki trafik sıkıntısını çözmek için ana arterler üzerinde otoparklar inşa ederek araçları ücretsiz otoparklara yönlendireceğiz.

 

-Keçiören’in tamamına ücretsiz, sınırsız ve üç katı hızlı internet projemiz ile halkımıza hem ekonomik anlamda büyük bir destek sağlayacak hem de dünyaya entegre olmasını, her türlü iş ve işlemini internet üzerinden kolayca yapmasını sağlayacağız.

-İsteyen vatandaşlarımızın çatılarına yerleştireceğimiz güneş enerjisi panelleri ile vatandaşlarımızın elektrik üreterek enterkonnekte sisteme dahil olmasını, böylece yıllık minimum 3000 maksimum 5000 lira civarında bir gelir, bunun yanı sıra bedava sıcak su temin etmelerini sağlayacağız.


Halkımızın çoğu mevcut başkanı görse tanımaz. Geçtiğimiz yıllar itibarıyla Keçiören sürekli ihmal edilmiş ve hiçbir hizmet almamıştır.


-Keçiören’de yaşayan insanları birbirine düşürecek provakatif eylemler yapmak hiçbir şeye yaramayacaktır, Milliyetçi Hareket Partisi olarak biz hiçbir yasadışı eylem ve düşünce içinde olmayız ve olanı da desteklemeyiz. 


-Yerel Seçimlerin galibi MHP olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2014, 17:43
YORUM EKLE