Yandex Metrika

MHP'li Adan: Bölüçülerle ayni cümle içinde olmayı bile zul sayarız

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal ADAN; 7 Haziran seçimlerinde net mesaj verildiğini belirterek: 'seçim sonrasında ortaya çıkan tabloya ilişkin yapılan birtakım analizlerin anlaşılması ve tarafımızdan kabulü mümkün değildir."dedi.

MHP'li Adan: Bölüçülerle ayni cümle içinde olmayı bile zul sayarız
21 Haziran 2015 Pazar 14:14

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Celal ADAN 7 Haziran seçimlerinde net mesaj verildiğini belirterek: 'seçim sonrasında ortaya çıkan tabloya ilişkin yapılan birtakım analizlerin anlaşılması ve tarafımızdan kabulü mümkün değildir."dedi.


İstanbul Milletvekili Celal Adan yaptığı yazılı basın açıklamasında 7 Haziran seçimlerinden son ortaya çıkan tabloyu değerlendirdi.

Celal Adan'ın basın açıklaması şöyle:

BÖLÜCÜLERLE AYNİ CÜMLE İÇİNDE OLMAYI BİLE ZUL SAYARIZ


7 Haziran seçimlerinde milletimiz son derece net mesajlar vermiştir. Fakat ne yazık ki seçim sonrasında ortaya çıkan tabloya ilişkin yapılan birtakım analizlerin anlaşılması ve tarafımızdan kabulü mümkün değildir.

Her şeyden önce kesin olarak bilinmelidir ki; partimiz ile bölücülerin siyasi uzantılarının bırakınız aynı koalisyonda yer almasını, aynı cümle içinde kullanılmasını bile zul sayarız. Bölücülerle bir araya gelmemiz bizim var olma nedenimize, ilkelerimize ve mücadelesini verdiğimiz değerlere terstir.

Milletimiz AKP’ye “fabrika ayarlarına dön” demiştir.


Kimler Habur’da, Oslo’da, Diyarbakır’da, Dolmabahçe’de bölücülerle kol kola girmişse onlar gitsin HDP ile koalisyon yapsın. Kimler bölücübaşını demokrasi havarisi, barış güvercini ilan ettiyse onlar gitsin HDP ile koalisyon yapsın. Eğer HDP barajı geçtiyse bunun yegane nedeni AKP’nin çözüm süreci altında Türkiye’nin kardeşliğine verdiği zarardır. Güneydoğu’daki vatandaşlarımızı bölücü örgütün insafına ve tehditlerine teslim etmiş olmasıdır. AKP, adına çözüm denilen fakat açıkça yıkıma dönüşen bu sürecin mimarı olarak yapıp ettikleriyle yüzleşmelidir. 7 Haziran seçimlerinde milletimiz AKP’ye bu sürecin bittiğini açıkça göstermiştir. Milletimiz AKP’ye “kendinle yüzleş” demiştir. Milletimiz AKP’ye “fabrika ayarlarına dön” demiştir. Milletimiz AKP’ye “17-25 Aralık’la, yüce divanla, Sayın Erdoğan’ın hatalarıyla yüzleş” demiştir. Milletimiz AKP’ye “yolsuzluk ve talanla” yüzleş demiştir. AKP bu gerçeklerle yüzleşmeden hükümet olamaz ve hükümet kuramaz.

AKP’nin iktidar olduğu günden bugüne kadar bölücülerle ve onların siyasi temsilcileriyle yürüttüğü görüşmeler milletimiz tarafından gayet iyi bilinmektedir. Türkiye’yi uzunca zaman “akil adam” saçmalığıyla meşgul edenler acaba bugün ne düşünmektedir? Sahi nerede bu akil insanlar? Birkaç sene önce hükümete yağdanlık olsun diye kendilerinin bile inanmadığı sözleri sarf eden, milletin kesesinden otel lobilerinde ahkam kesen, memleketi gezerek AKP’nin sözcülüğüne soyunan bu akiller nerede? Seçimden önce vardılar şimdi neredeler? Acaba dün söylediklerinden pişman mı oldular? Düne kadar hizmet ettikleri sözde çözümden umutlarını kestiler mi? Yoksa AKP onlara “misyonunuz bitti, sizleri yeterince kullandık” mesajını mı verdi? Yok mu akillerin içinde “biz hata yapmışız” diyecek bir tane cesur kişi?

Diğer yandan Abant toplantılarında yüksek perdeden konuşan, sonuç bildirgelerinde bölücülere yol gösteren, akademik kariyerlerini bölücü emellerin emrine sunan kişiler nerede? Ne oldu da hem akiller, hem Abantçılar ortadan kayboldular?

Onlar nerede bilemeyiz ama Milliyetçi Hareket Partisi lideriyle, ilkeleriyle, tutarlı görüşleriyle, milletine ve devletine olan tartışılmaz sadakatiyle her zaman burada. Mevcut ortamda ve şartlarda hiç kimse ve hiçbir güç MHP’yi ilkelerinden taviz vermeye zorlayamaz.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.