MHP'li Adan: Bu ne korkunç bir ihtiras, bu, nasıl adalet?

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul Milletvekili Celal Adan, TBMM Genel Kurulu’nda görüşülen bütçe görüşmelerinde partisi adına söz alarak konuştu.

Siyaset 01.03.2016, 22:47
MHP'li Adan: Bu ne korkunç bir ihtiras, bu, nasıl adalet?
MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan, TBMM Genel Kurulu’nda konuştu.

Osmanlı ve Selçuklu dönemi dâhil olmak üzere Cumhuriyet döneminin en büyük yolsuzluklarına öncülük yapmış bir siyasal iktidarla karşı karşıya olunduğunu kaydeden Adan, “17 Aralık 2013 yılında bir sabah uyandık, bir altın kaçakçısının elinde bir devlet yönetimini yakaladık. Kimler? İçişleri Bakanı, Avrupa Birliği'nden sorumlu Bakan, TOKİ'den sorumlu Bakan ve Ekonomi Bakanı avucun içerisinde. Bunları istifa ettirdiniz, buna benim bir itirazım yok, elbette istifa etmeleri lazımdı ve siyasi hayatı terk edip geçip gitmeleri lazımdı. Ancak bir şey oldu, onların Yüce Divan’a gitmesi konusunda içinizden 58 milletvekili bizimle birlikte hareket etmesine rağmen o günün şartları içerisinde yüzde 100 hırsızlık yaptıklarına inandığınız hâlde parmaklarınızla bunları akladınız. Fakirin, fukaranın, yetimin hakları çarçur edildi.” diye konuştu.

BU NE KORKUNÇ BİR İHTİRAS?

Özel televizyonlara kayyım atanmasının Cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir şey olduğunu ifade eden Adan, “Ben, kendimi bildim bileli değerlere hizmet etmeye çalıştım, demokrasiye inanıyorum. Televizyonlara el koyuyor kayyım. Doğrudur, suç işlemiştir, konmuştur. Yahu, arkadaşlar, televizyonlara bugün el koyuyor, ertesi gün, muhalefet yapan televizyonlar iktidarın borazanlığını yapıyor. Adalet ve Kalkınma Partisi 2002'de iktidara geldiğinde yanlarında televizyon yoktu. Bu ne korkunç bir ihtiras! Bu nasıl bir zalimlik! Bugün televizyonlara el konuluyor, AKP yandaşı 5 kişi tayin edilip o televizyonlar ertesi gün AKP'nin borazanlığını yapıyor. Bu, nasıl adalet?” diye sordu.

ADALETSİZLİK YAPMAYIN' DİYORUM

AK Parti yönetim biçimini, bir filin züccaciye dükkanına girmesine benzeten Adan, şöyle devam etti: “Ben, Gezi olaylarına karşıyım ama bütün iddianameler idamla açıldı, hepsi de beraat etti, beraat etmeler devam ediyor. Ben, Gezi'yi tasvip etmiyorum, ‘adaletsizlik yapmayın’ diyorum. Dolayısıyla, adaletin konuşulduğu bu günde, hepimiz Cumhuriyet Halk Partisi, Adalet ve Kalkınma Partisi bütün milletvekillerimiz adalet üzerinden polemik, siyaset yaratmadan; çalan, hırsızlık yapan, milletin birliğine kasteden bütün şerefsizlerin yok olduğu bir Türkiye temennisiyle hepinizi saygılarımla selamlıyorum.”
Yorumlar (0)