MHP'li Balkız: Hükümette, çift başlılık devam ediyor

MHP Manisa Milletvekili Zeynel Balkız, medya ve iş adamlarına yönelik operasyon iddialarına yönelik açıklamayaparak, çift başlılığın devam ettiğini söyledi.

Siyaset 30.08.2015, 12:45 30.08.2015, 13:05
MHP'li Balkız: Hükümette,  çift başlılık devam ediyor

MHP Manisa Milletvekili Zeynel Balkız, medya ve iş adamlarına yönelik operasyon iddialarının Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yalanlamasının, hükümette ve devlet anlayışında çift başlılığın devam ettiğini gösterdiğini söyledi.

MHP Milletvekili Balkız yaptığı açıklamada, medya ve işadamlarına yönelik Saray operasyonu yapılacağı iddiasının olduğunu hatırlattı. Balkız, söz konusu operasyonun Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yalanladığını ve ‘Böyle bir şey yoktur.’ dediğini belirterek, bunun da hala hükümette, devlet anlayışında çift başlılığın devam ettiğinin göstergesi olduğunu vurguladı. Balkız, şunları kaydetti: “Gazetelerde ve televizyonlarda daha önceden yer alan bir iddia vardı. Bir kısım medya ve işadamları üzerinde operasyon yaparak maddi ve manevi baskı ile muhalefetin iyice kırılması ve dize getirilmesine yönelik bir operasyon yapılacağı sinyalleri verilmişti. Bunu Sayın Başbakan Ahmet Davutoğlu’na sordular. Böyle bir şeyin olmadığını söyledi ve bu da Saray kaynaklı bilgiler ile Çankaya kaynaklı, hükümet kaynaklı bilgilerin hala çatışta ve çekişme halinde olduğunu ve bir çift başlılığında devam ettiğini gösteriyor. Dileriz öyle bir hukuksuzluk olmaz ama ülkenin bir an evvel, tek başlı her şeye hakim ve yolunu çizmiş, millete dayalı bir hükümet anlayışının yerleşmiş olması, bu da inşallah 1 Kasım seçimleriyle tecelli edecektir diyoruz. Biraz sabır diyorum.” 

Yorumlar (0)