Alexa

MHP'li Büyükataman Erdoğan'a sert cevap verdi!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri smet BÜYÜKATAMAN, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Devlet Bahçeli'yi hedef alan açıklamasına tepki göstererek sert dille eleştirdi.

MHP'li Büyükataman Erdoğan'a sert cevap verdi!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet BÜYÜKATAMAN, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Devlet Bahçeli'yi hedef alan açıklamasına tepki göstererek sert dille eleştirdi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin kendisine yönelik eleştirilerine "Sadece Araplarla, Kobani'dekilerle uğraşanlar, Uygur Türklerini unutuyor diyor. O zata ben söylüyorum, ya sen o Uygur Türklerinin yaşadığı yere bir kere gittin mi ? Ama Tayyip Erdoğan gitti" şeklinde yanıt vermişti.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet BÜYÜKATAMAN, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye karşı “Sen o Uygur Türkleri’nin olduğu yere gittin mi?” sorusuna tepki göstererek şöyle dedi: "Tayyip Erdoğan, Sayın Genel Başkanımızın Doğu Türkistan’a gittiğini oradaki soydaşlarımızın dertleriyle dertlendiğini gayet iyi bilmektedir. Zira aynı soruyu geçen yıllarda da tekrar etmiş, kendisine Genel Başkanımızın Doğu Türkistan ziyareti, fotoğraflarıyla hatırlatılmıştır. Bunu bile bile ısrarla bu soruyu sormasının iki nedeni vardır. Birincisi her zaman yaptığı ve siyasi üslup haline getirdiği “Çamur at izi kalsın” mantığıdır. Diğeri ise gündem değiştirmektir. Mesele şu an oraya gitmiş ya da gitmemiş olmak değildir. Oradaki soydaşlarımızın yaralarına merhem olmaktır. Bunu yapmamak adına tartışmanın zeminini kendi aklınca farklı bir yere taşıyarak siyasi bir manevra yapma gayretindedir."

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet BÜYÜKATAMAN açıklamasını şöyle sürdürdü:


Çin Dışişleri Bakanlığı, şu anki fotokopi AKP Genel Başkanı...

Çin Dışişleri Bakanlığı, şu anki fotokopi AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanının naibi Davutoğlu ile görüşmesinde “Çin’in birliğini sabote etmeye çalışan Doğu Türkistanlı terörist güçlere karşı mücadelesindeki yardımlarından dolayı Türkiye’ye takdirlerini sunmuştu.” Davutoğlu ise, Çin'le dayanışma içinde olacağını, söz konusu bölgede istikrar ve barışın devamını istemekte olduğunu eklemiş,Doğu Türkistan’daki kardeşlerimizi terörist ilan etmişti. Davutoğlu o zaman Dışişleri Bakanı, Erdoğan da Başbakan’dı. Tayyip Erdoğan önce dönüp kendi partisi içerisinde bunun bir muhasebesini yapmalıdır.

Tayyip Erdoğan şu soruların cevabını vermelidir;

AKP devr-i iktidarında Doğu Türkistan hususunda Çin’e hangi tavizler verilmiştir?

AKP devr-i iktidarında Çin Devleti ile hangi ticari anlaşmalara imza atılmıştır?

AKP devr-i iktidarında Dışişleri Bakanlığınca Doğu Türkistanlı soydaşlarımızla ilgili Çin Devletine herhangi bir ikaz yapılmış mıdır? Bu hususta resmi bir yazışma olmuş mudur?

Zaman zaman Recep Tayyip Erdoğan’ı adaşı Recep İvedik ile özdeşleştirdik. Recep İvedik karakterine haksızlık ettiğimizi fark ettik. Recep İvedik olsa soydaşlarının bu içler acısı durumuna sessiz kalmazdı. Bu vesileyle bu karakteri canlandıran oyuncumuz Şahan Gökbakar Beyefendiyi Doğu Türkistan davasını gündeme getirdiği için tebrik ediyor, başta Recep Tayyip Erdoğan’a ve sonrasında sözde sanatçı geçinenlere ilham kaynağı olmasını ümit ediyoruz. Kobani’ye ağlayanlar, Kaşgar’a gülüyor ve zulme ortak oluyor.

Doğu Türkistan, güneşin doğduğu, insanlığın battığı yerdir. Doğu Türkistan sadece Türk’ün değil, insanlığın kanayan yarasıdır.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2015, 13:59
YORUM EKLE

banner331