MHP'li Büyükataman: Yandaş köşe yazarları ağız birliği yaparak...

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman 'Yandaş' köşe yazarlarının ağız birliği yapmışcasına MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi hedef alan eleştirilere yönelik basın açıklaması yaptı.

Siyaset 19.08.2015, 11:28 19.08.2015, 12:23
MHP'li Büyükataman: Yandaş köşe yazarları ağız birliği yaparak...
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman 'Yandaş' köşe yazarlarının ağız birliği yapmışcasına MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi hedef alan eleştirilere yönelik basın açıklaması yaparak; 'Yandaş köşe yazarları milletimizi HDP ile korkutarak 'HDP muhtemel bir seçim hükümetinde Bakanlık alacak bunun suçlusu MHP’dir', algısı icra etme gayretindedir.'dedi.

YANDAŞ BASIN AĞIZ BİRLİĞİ YAPIYOR

07 Haziran Milletvekilliği Genel Seçimlerinin sonucunda hiçbir partinin tek başına iktidar olma imkânına kavuşamadığını ifade eden Büyükataman; 'Milliyetçi Hareket Partisi olarak, daha önceden kamuoyuyla paylaştığımız 4 maddelik ilke ve ön şartlarımızın AKP tarafından kabulü mümkün olmamıştır. Bu itibarla koalisyon hükümeti kurmak için lazım gelen uzlaşma zemini oluşmamış ve siyasi anlaşma iklimi vasat bulmamıştır.'dedi.

Yandaş basının ağız birliği yapmışçasına MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye  sistemli bir taarruz ve yıpratma kampanyası başlattıklarını açıklayan Büyükataman; 'Öncelikle şunun bilinmesi gerekir. MHP’nin hiçbir mensubu Sayın Genel Başkanımızın aksine düşünmemektedir. MHP’de tavan ve taban olmaz, MHP bir bütündür. Bu bütünün lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin ifade ettiği fikirler hareketimizin her bir ferdinin görüşü' olduğunun altını çizdi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman'ın yazılı basın açıklaması şöyle devam ediyor:

Yandaş köşe yazarları milletimizi HDP ile korkutarak “HDP muhtemel bir seçim hükümetinde Bakanlık alacak bunun suçlusu MHP’dir”, algısı icra etme gayretindedir. Aynı HDP ile Dolmabahçe mutabakatı yapan el ele, göz göze poz veren AKP değil midir? 2009 yılında Habur’da teröristleri kahraman gibi karşılatan ve çadır mahkemelerinde serbest bıraktıran bu AKP değil midir? Bölücübaşını bölünme filminin esas oğlanı haline getirip temiz kâğıdı vermeye kalkan bu AKP değil midir?

AKP ve İmralı canisinin müşterek çalışmalarıyla 63 adet akıl fukarası bir araya getirilip millete akil diye yutturulmaya çalışılmadı mı?

AKP ve İmralı canisinin ortaklaşa tanzim ettikleri sefer emriyle yollara düşen 63’lükler; PKK’nın bir uzvu ve yan kolu gibi faaliyet gösterip, hatta kendilerini ispat edebilmek ve İmralı takdirnamesine hak kazanabilmek için tüm hünerlerini sergilemediler mi?

AKP görevlisi sözde akillerin Doğu ve Güneydoğu Bölgesi Grubunun teklif ve talep listelerinde özet olarak şunlar yer almaktaydı;

√ Terör örgütü, bebek katili gibi ifadeler kullanılmamalı,

√ Devlet tarafından haksızlığa uğratılmış tüm kişilerin itibarları iade edilmeli,

√ Dersim isyanları kınanmalı,

√ Bazı diziler yayımlanmamalı,

√ Ana dilde eğitim olmalı,

√ Seçim barajı düşürülmeli,

√ Siyasi Partiler Kanunu değiştirilmeli,

√ Terörle Mücadele Kanunu kaldırılmalı,

√ Genel af ilan edilmeli,

√ İmralı canisi serbest bırakılmalı,

√ Eyalet sistemine geçilmeli, valiler seçimle görev almalı,

√ Yol kontrollerinden vazgeçilmeli,

√ Mayınlar temizlenmeli,

√ Karakol, kalekol ve baraj yapımı durdurulmalı,

√ Koruculuk kaldırılmalı,

√ Tüm mağdurlara tazminat ödenmeli,

√ Terörle mücadele edenler yargılanmalı,

√ Irkçı, şoven ifadeler dağlardan ve tabelalardan silinmeli,

√ Andımız kaldırılmalı,

√ Türk bayrağı, Türk milleti, Ne Mutlu Türküm diyene gibi kalıplaşmış deyimlerden vazgeçilmelidir.

Bu maddelerin bazıları AKP tarafından hayata geçirildi. PKK Dolmabahçe Sarayı’na, Başbakanlık’a, TBMM koridorlarına, üniversitelere, sokaklara, meydanlara, şehirlere, belediyelere kimin sayesinde çöreklendi?

Siz bu milleti aptal mı sanıyorsunuz? Bu millet bu yapılanların hepsini bir bir not etti. 07 Haziran’da da bir ikazda bulundu. Bu ikazı doğru anlamayan AKP, Türk milletinin ağır tokadını ilk genel seçimlerde yiyecektir.

HDP ile bu kadar teşrik-i mesaisi varken AKP’nin koalisyona yanaşmamış olmasının tek sebebi MHP’nin net tavrıdır.

MHP sayesinde Türkiye bölücülere yem edilmemiştir. Türk milleti, AKP-HDP ve PKK’ya kurban verilmemiştir.

Milli birliğimize ambargo koymaya çalışan kim olursa olsun, karşılarında Milliyetçi Hareket Partisi’ni ve onun Değerli Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi bulmuştur. Bundan sonra da bu böyle olacaktır.

Yorumlar (0)